• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kopiowanie zmiennej z JS do PHP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
130 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2018 w PHP przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

Witam,

Technologie z których korzystam:

- serwer XAMPP
- zarządzanie bazą danych - phpMyAdmin
- Javascript
- MySQL
- PHP

Stworzyłem grę PONG, w której... zmierzamy się z AI. Wszystko jest połączone z bazą danych. 
Cała gra opiera się o Javascript, tam również przechowywane są zmienne z wynikiem gracza oraz AI. Chciałbym aby ów wyniki trafiały do skryptu PHP na osobnej stronie z szczegółowymi wynikami.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to ciasteczka, lecz nigdy z nich nie korzystałem. Może jest osoba, która podsunie mi coś łatwiejszego / lepszego, lub też doradzi jak to zrobić za pomocą plików cookies.

Pozdrawiam serdecznie

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
AJAX?
komentarz 19 kwietnia 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
To proste ? Nigdy nie korzystałem.. a trochę męczy mnie DeadLine
komentarz 19 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
No to najwyższy czas, aby skorzystać :) Dla mnie AJAX jest prosty, choć może to kwestia przyzwyczajenia. AJAX: https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/Guide/AJAX
komentarz 19 kwietnia 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

O dziękuje, rzeczywiście czas poszerzać horyzonty !

Na szybko znalazłem takie rozwiązanie, być może komuś się przyda:
 

<html>
<script language="JavaScript">
var JSVar = 'To jest moja zmienna JavaScript';
</script>
<?php
 
$MyVar2 = "?><script language=javascript>document.write(JSVar);</script><?php";
$MyVar2 = str_replace("?>", "", $MyVar2);
echo $MyVar2;
?>
</html>

Zapytam jeszcze, istnieje jakiś zamiennik Js'owego "SetInterval" dla PHP ? 

komentarz 19 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Niby istnieje - funkcja sleep() dla "czekania", i potem możesz sobie wywołać jakąś funkcję. Ten kod co podałeś nie jest najlepszy, w ogóle nie rozumiem po co jest tutaj language dla script i na jakiej zasadzie działa ten kod, ale jeśli działa to niech tak zostanie.
komentarz 19 kwietnia 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
Racja language jest zbędne.. lecz satysfakcjonuje mnie ,że działa. Przy takim napięciu to mnie najbardziej interesuje...

Również użyłem funkcji sleep(), lecz to niezbyt mnie zadowoli.. Nigdy nie wiadomo ile będzie trwała ów rozgrywka.. 60 sekund ? 100 ? Potrzebne byłoby ciągłe sprawdzanie czy zdobyto punkt czy nie i przesyłanie tej wiadomości do bazy danych

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 432 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2020 w JavaScript przez Michał Romańczyk Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,288 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2020 w PHP przez Młody programista Obywatel (1,200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 3,166 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2015 w PHP przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...