• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy iść na studia związane z IT?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
607 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Gabriella Nowicjusz (120 p.)
Witam, mam malutki problem ze swoimi studiami. Od jakiegoś czasu bawię Pythonem i myślałam czy iść coś z związanego z IT, ale druga mnie namawia na japonistykę. Czy warto studiować obydwa kierunki naraz, czy lepiej jeden sobie odpuścić. Wiem, że po studiach filologicznych raczej nie czeka mnie świetlana przyszłość, więc może warto iść na kurs IT i na filologię, lub na odwrót? Słyszałam, że te dwie dziedziny razem mają rację bytu. Przepraszam za tak ,,banalne" pytanie, ale szukam informacji w Internecie i nic nie mogę znaleźć. Jedyne co znalazłam to to, że się opłaca znać japoński, bo jest tam duży rynek pracy IT. Czy dostanę pracę z tymi dwoma umiejętnościami, bez studiów IT? Czy lepiej z drugiej strony odpuścić sobie filologię i uczyć się języka na swoją rękę? Bardzo mnie interesują obydwie branże i mogłabym iść na dwa kierunki, ale nie chcę opuszczać uniwersytetu po trzydziestym roku życia. Z góry dziękuję za pomoc :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Generalnie moim zdaniem to, czy warto iść na studia IT zależy od kilku czynników. Jedynym z nich jest miara tego, jak dobrym samoukiem jesteś. Jeżeli naprawdę możesz siedzieć przy kompie całymi dniami, starcza Ci dokumentacja i masz upór żeby przeprowadzić 10ⁿ prób... To studia będą stratą czasu. Potrzebujesz tylko kogoś, kto nakieruje Cię na odpowiednie źródła oraz praktyki.

Z drugiej strony życiowo, to jeśli nie masz konieczności zarabiania już teraz, to studiuj i rób to co Ci naprawdę sofawia przyjemność. Staraj się być w tym najlepszym, a praca Cię znajdzie. Nawet na humanie.
komentarz 18 kwietnia 2018 przez Gabriella Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję :) Nie muszę na ,,już" iść do pracy, więc nie mam tego problemu :D
+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Kolejny temat z serii powiedzcie mi jak mam zaplanować swoją przyszłość ... ale skoro już pytasz to na porządnej informatyce (w dodatku jak będziesz chciała coś z niej wynieźć) to raczej nie starczy ci czasu na drugi kierunek (zwłaszcza nie techniczny, na technicznym część przedmiotów by się pokryła i byś miała zaliczone), ewentualnie możesz zacząć jedne studia (informatykę) a po roku jak będzie dobrze szło to dołożyć drugie, wg mnie jednak najlepszym wyborem jeżeli już taki stawiasz jest informatyka na uczelni + kurs językowy - tylko pamiętaj że studia informatyczne to nie tylko jeden język programowania ale też dużo matmy, fizyka, jakiś inny techniczny przedmiot i różne zagadnienia z różnych dziedzin szeroko pojętej informatyki - więc zastanów się czy na pewno to ci pasuje
komentarz 18 kwietnia 2018 przez Gabriella Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję bardzo za odpowiedź :D Na pewno to przemyślę.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 322 wizyt
–2 głosów
4 odpowiedzi 681 wizyt
pytanie zadane 23 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez seitoru Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...