• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak cenicie strony?

0 głosów
122 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2018 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,990 p.)
edycja 18 kwietnia 2018 przez Hiskiel
Witam.

Pytanie głównie do webmasterów.

Jak cenicie strony? Dam Wam kilka przykładów, chciałbym, żebyście ocenili za ile byście taką stronę napisali.

- Prosta wizytówka, one page. (Ile byście doliczyli za formularz kontaktowy, wysylanie danych na maila?)

- Prosta strona; sticky-menu (coś tam w JQuery) z sekcjami Kontakt, O nas, Galeria (lub coś podobnego, tutaj jak widać wlicza się jakiś slider). Strona główna na której będą posty. No i CMS. (W wersji napisanej "własnopalcnie" i w wersji WordPress)

- Zaawansowana strona, duża baza danych, system logowania i rejestracji, nowoczesny wygląd, możliwość dodawania postów przez użytkowników (wraz z zdjęciami, filmami, ...).

 

- Dodatkowo. Jesteście freelancerami czy pracujecie w firmie robiącej strony?
 

Wiem, że do tego typu oceny trzeba jeszcze wiele innych rzeczy o których pewnie sam nie wiem, ale prosiłbym o ocenę (ile byscie chcieli) z tego opisu co podalem (chyba, że byłaby to jakaś naprawdę ważna rzecz)

 

Pozdrawiam, Hiskiel.

 

PS Serwera i domeny nie wliczam.
1
komentarz 18 kwietnia 2018 przez Noemi Nałogowiec (41,280 p.)

ja bardzo sobie cenię strony laugh

 

PS. bez designu to sobie można ładnie przestrzelić wycenę :P

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,500 p.)
Nie miałem za sobą zbyt wielu komercyjnych projektów, ale po pierwszym nauczyłem się, że trzeba rządać od klienta szczegółowej dokumentacji tego, co dokładnie chce. Później wychodzą jakieś kwiatki, a że to to nie pasi, a że tego i tego nie ma, a niby w domyśle ma być...

Ze stroną wizytówką to jeszcze da się na oko ocenić, bo jest bardzo dużo ofert wykonania stron wizytówek i widełki cenowe są dość jasno opisane przez rynek. Co innego w przypadku "zaawansowanych projektów". Tutaj taką specyfikację typu "aplikacja ma pobierać dane z kilku sklepów internetowych i porównywać ceny produktu" można sobie o kant d*py potłuc, bo potem tylko frustracja po stronie Twojej i klienta, że klient chciał coś innego a dostał coś innego i zyskujesz złą opinię mimo, że tak na prawdę nic złego nie zrobiłeś. Od czasu, gdy dostałem taką specyfikację i podjąłem się oraz poległem, zawsze proszę o szczegółową specyfikację, na prawdę szczegółową. Wolałem poświęcić 3 godziny na rozmowę z klientem (który całkowicie się nie znał na programowaniu) i pytanie o ilość i nazwę inputów w formularza, formę prezentacji danych, a nawet wersję PHP, żeby potem nie było jakichś niedomówień i lamentu po ktorejkolwiek ze stron(i od tamtego czasu nie mam zbyt wielu projektów komercyjnych, zwlaszcza od obcych, ale przynajmniej śpię spokojnie).

Ale wracając do Twojego pytania, to projekt wycenia się na podstawie ilości godzin, jaką zajmie nam zrobienie tego projektu (i w przypadku freelance) pomnożeniu tego przez płacę godzinową, np. 30zł. Aby umieć ocenić, ile czasu zajmie nam napisanie czegoś musimy siła rzeczy napisać coś podobnego. W zależności od tego, czego zada klient, pisanie np. systemu logowania może zająć godzinę, a może zająć 3 godziny, czy 5 godzin jeśli zechce sobie aktywację przez SMS i inne szmery bajery. Szczegółowa specyfikacja to podstawa wyceny, koniec, kropka.
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2018 przez CenterPL Pasjonat (18,970 p.)
Nie robię stronek, tylko systemy całe, ale cena za godzinę, inaczej się nie opłaca, bo łatwo przestrzelić. Z praktyką przychodzi umiejętność oszacowania ile coś ci zajmie czasu. Całość sumujesz, dodajesz trochę zapasu i mnożysz przez stawkę godzinową.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
pytanie zadane 23 października 2018 w Offtop przez Greeenone Stary wyjadacz (12,360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,007 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (30,450 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 620 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2015 w Offtop przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

65,642 zapytań

112,267 odpowiedzi

236,888 komentarzy

46,640 pasjonatów

Przeglądających: 140
Pasjonatów: 11 Gości: 129

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...