• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak cenicie strony?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
191 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2018 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
edycja 18 kwietnia 2018 przez Hiskiel
Witam.

Pytanie głównie do webmasterów.

Jak cenicie strony? Dam Wam kilka przykładów, chciałbym, żebyście ocenili za ile byście taką stronę napisali.

- Prosta wizytówka, one page. (Ile byście doliczyli za formularz kontaktowy, wysylanie danych na maila?)

- Prosta strona; sticky-menu (coś tam w JQuery) z sekcjami Kontakt, O nas, Galeria (lub coś podobnego, tutaj jak widać wlicza się jakiś slider). Strona główna na której będą posty. No i CMS. (W wersji napisanej "własnopalcnie" i w wersji WordPress)

- Zaawansowana strona, duża baza danych, system logowania i rejestracji, nowoczesny wygląd, możliwość dodawania postów przez użytkowników (wraz z zdjęciami, filmami, ...).

 

- Dodatkowo. Jesteście freelancerami czy pracujecie w firmie robiącej strony?
 

Wiem, że do tego typu oceny trzeba jeszcze wiele innych rzeczy o których pewnie sam nie wiem, ale prosiłbym o ocenę (ile byscie chcieli) z tego opisu co podalem (chyba, że byłaby to jakaś naprawdę ważna rzecz)

 

Pozdrawiam, Hiskiel.

 

PS Serwera i domeny nie wliczam.
1
komentarz 18 kwietnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

ja bardzo sobie cenię strony laugh

 

PS. bez designu to sobie można ładnie przestrzelić wycenę :P

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Nie miałem za sobą zbyt wielu komercyjnych projektów, ale po pierwszym nauczyłem się, że trzeba rządać od klienta szczegółowej dokumentacji tego, co dokładnie chce. Później wychodzą jakieś kwiatki, a że to to nie pasi, a że tego i tego nie ma, a niby w domyśle ma być...

Ze stroną wizytówką to jeszcze da się na oko ocenić, bo jest bardzo dużo ofert wykonania stron wizytówek i widełki cenowe są dość jasno opisane przez rynek. Co innego w przypadku "zaawansowanych projektów". Tutaj taką specyfikację typu "aplikacja ma pobierać dane z kilku sklepów internetowych i porównywać ceny produktu" można sobie o kant d*py potłuc, bo potem tylko frustracja po stronie Twojej i klienta, że klient chciał coś innego a dostał coś innego i zyskujesz złą opinię mimo, że tak na prawdę nic złego nie zrobiłeś. Od czasu, gdy dostałem taką specyfikację i podjąłem się oraz poległem, zawsze proszę o szczegółową specyfikację, na prawdę szczegółową. Wolałem poświęcić 3 godziny na rozmowę z klientem (który całkowicie się nie znał na programowaniu) i pytanie o ilość i nazwę inputów w formularza, formę prezentacji danych, a nawet wersję PHP, żeby potem nie było jakichś niedomówień i lamentu po ktorejkolwiek ze stron(i od tamtego czasu nie mam zbyt wielu projektów komercyjnych, zwlaszcza od obcych, ale przynajmniej śpię spokojnie).

Ale wracając do Twojego pytania, to projekt wycenia się na podstawie ilości godzin, jaką zajmie nam zrobienie tego projektu (i w przypadku freelance) pomnożeniu tego przez płacę godzinową, np. 30zł. Aby umieć ocenić, ile czasu zajmie nam napisanie czegoś musimy siła rzeczy napisać coś podobnego. W zależności od tego, czego zada klient, pisanie np. systemu logowania może zająć godzinę, a może zająć 3 godziny, czy 5 godzin jeśli zechce sobie aktywację przez SMS i inne szmery bajery. Szczegółowa specyfikacja to podstawa wyceny, koniec, kropka.
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Nie robię stronek, tylko systemy całe, ale cena za godzinę, inaczej się nie opłaca, bo łatwo przestrzelić. Z praktyką przychodzi umiejętność oszacowania ile coś ci zajmie czasu. Całość sumujesz, dodajesz trochę zapasu i mnożysz przez stawkę godzinową.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 508 wizyt
pytanie zadane 23 października 2018 w Offtop przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,222 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 993 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2015 w Offtop przez olsześ Gaduła (3,080 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...