• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Modernizacja podzespołów

0 głosów
519 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez skarmelizowany Nowicjusz (160 p.)
Karta Graficzna: Gigabyte GV-N210TC-1GI

Procesor: Intel Pentium 805 Sl8ZH MALAY 2.66GHZ (raczej bezwartościowy)

Płyta główna: Gigabyte GA-P41T-D3P

Zasilacz: Tacens RADIX IV - 450W

Ram: 4 GB Kingston

Chciałbym nieco zmodernizować ten komputer, i tu nasuwa się pytanie - co zmienić, by można było w coś pograć, lub po prostu pooglądać filmy? Mój budżet jest okropnie ograniczony - 500/600zł.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2018 przez Veron Użytkownik (560 p.)
Zasilacz jest nawet ok, budżet zbyt skromny aby modernizować mobo, wiec musimy pozostać przy s775 do którego proponuje włożyć procesor z serii QUAD CORE np Q9500 (130zł), trzeba też wymienić kartę graficzną która jest antykiem na np.GTX 750Ti (350zł), możesz również dołożyć jeszcze 4GB RAMu. Na tym sprzęcie powinieneś odpalić nowe tytuły AAA ale będziesz musiał czasami zmniejszać detale albo rozdzielczość. Natomiast gry typu cs:go, league of legends powinny chodzić bardzo płynnie przy wysokich ustawieniach.
komentarz 17 kwietnia 2018 przez skarmelizowany Nowicjusz (160 p.)
INTEL CORE 2 QUAD Q6600 4x2,4GHZ 8MB L2 GW12M FV23

Karta graficzna Gigabyte Geforce GTX 460 OC 1GB

Zasilacz Chieftec 450W (GPA-450S8)

A co myślisz o tym?
2
komentarz 17 kwietnia 2018 przez Veron Użytkownik (560 p.)
Raczej nie wymieniałbym zasilacza, bo twój posiada aktywny układ PFC i certyfikat 80+bronze więc powinien sobie na spokojnie poradzić, co do procesora q6600 bardzo fajnie się kręci ale jest ok.30% wolniejszy q9500 więc jeśli go podkręcisz to powinien być spoko, natomiast gtx460 jest już trochę przestarzałą jednostką i ma 1gb pamięci, dlatego wydaje mi się że gtx750ti z takim budżetem będzie najlepszym wyborem, ew. gtx 660/660ti
komentarz 17 kwietnia 2018 przez Veron Użytkownik (560 p.)
Tak
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2018 przez skarmelizowany Nowicjusz (160 p.)
Pomyślałem, by wziąć kartę graficzną 750Ti i procesor Xeon E5450 http://allegro.pl/intel-xeon-e5450-q9650-lga775-4x3-00ghz-slanq-gw-i7067860559.html Czy to dobry wybór?
komentarz 18 kwietnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,530 p.)
To zmodowany Xeon 771 do płyt na 775, tylko musisz się upewnić, że do twojej płyty głównej taki zmodowany BIOS istnieje i działa. Są to nieoficjalne BIOS'y ze specjalnym mikrokodem, których producenci nie wspierają, ale raczej gwarancji już i tak nie masz ;P

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 657 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Fifio Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 476 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 885 wizyt

93,740 zapytań

142,675 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...