• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Trojan nie do usunięcia. Windows 10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,091 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez DawidoZki Nowicjusz (120 p.)
Wczoraj chciałem pobrać grę z internetu, a skończyło się na tym że trojan blokuje: program adw cleaner i blokuje nawet przycisk Rozpocznij pod odzyskiwaniem systemu Windows (także przywrócenie komputera do stanu początkowego odpada) Po wpisaniu w wyszukiwarkę ,,adw,, wyszukiwarka automatycznie się wyłącza. Na początku w 100% był przeciążony procesor, lecz teraz w 100% przeciążony jest Dysk. W zadaniach widzę że mam włączoną jakąś akcję systemową która bardzo obciążą procesor która nosi nazwę ,,null,, po wyłączeniu jej pojawia się błąd krytyczny windowsa i komputer uruchamia się ponownie. Skanowałem komputer za pomocą: Malwarebytes, CCleaner, Avast i Windows Defender. W windows defender wirusy zostały poddane kwarantannie jednak nie da się ich usunąć, ponieważ ich usunięcie jest blokowane przez trojana. Z ostatniego skanowania za pomocą programu Malwarebytes wyszukało mi jednego trojana o poważnym stopniu zagrożenia, którego usunąć za nic się nie da. Wniosek: Nie mogę przywrócić do stanu fabrycznego (jest blokowany) Nie mogę uruchamiać ani wpisywać frazy ,,adw,, (Jest Blokowane) Czy ktoś zna jakieś forum informatyczne na którym mogliby mi pomóc, lub sam umiałby coś jeszcze z tym zrobić? Jestem wyczerpany, nie spałem od około 20h bo próbuję to usunąć.
komentarz 17 kwietnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
A znasz nazwę tego trojana? Skąd wiesz, że to trojan?
komentarz 17 kwietnia 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

@DawidoZki, Uruchamiałeś tak ? 

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12376/windows-10-start-your-pc-in-safe-mode

Spróbuj w tym trybie przeskanować lub ręcznie usunąć smieci.

komentarz 17 kwietnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

@DawidoZki,

w 20h to byś sformatował dysk i postawił system na nowo.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2018 przez Veron Użytkownik (560 p.)
Proponuje użyć antywirusa z bootowalnego pendrive.
komentarz 17 kwietnia 2018 przez DawidoZki Nowicjusz (120 p.)
Jaki mógłby to być antywirus?
komentarz 17 kwietnia 2018 przez Veron Użytkownik (560 p.)
np. Kaspersky Rescue Disk

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 341 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez karotoja Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 699 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,185 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...