• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki jest aktualnie najlepszy hosting?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,512 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez xAstern Nowicjusz (180 p.)
edycja 17 kwietnia 2018 przez xAstern
Cześć,

Wiem że tego typu pytań była już masa, ale wydaje mi się że jakość hostingów z czasem się zmienia, a chciałbym mieć jak najświeższe informacje.

Jaki hosting waszym zdaniem jest najlepszy? Jakich używacie/ile za nie płacicie?

Czy zgadzacie się z opinią że od największych dostawców lepiej trzymać się z daleka? (np. home.pl)
komentarz 17 kwietnia 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
edycja 20 kwietnia 2018 przez mi-20
od home.pl, az.pl lepiej trzymać się daleko.

ovh ma całkiem spoko ofertę
komentarz 17 kwietnia 2018 przez OzikGames Nowicjusz (240 p.)

@xAstern, Dla mnie topowe to 

nazwa.pl

proserwer.pl

homecloud.pl

komentarz 17 kwietnia 2018 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ten pierwszy to chyba jakiś żart i należy uciekać, tu masz tanio a ja widzę faktury, z roku na rok o 100 zł drożej za ten sam pakiet OK
komentarz 22 lipca 2018 przez niezalogowany
dhosting - najlepsza oferta na tą chwilę na rynku

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)

Co to znaczy najlepszy? 

To tak jakbyś zapytał "jaki jest aktualnie najlepszy samochód" ?

Dla jednych to będzie Fiat/Tipo/Hyundai i 30 czy jakaś Dacia :) Inni wolą auta z wyższej półki np.Toyotę Corolla czy Forda Focus, a jeszcze inni powiedzą, że "bez gwiazdy nie ma jazdy".

Pod jakim względem i do czego?

Jeśli chodzi o rozwiązania chmurowe/VPS, to polecam DigitalOcean i Heroku. Z położnych w Polsce Octawave jest OK.

Hosting Home.pl nie jest zły, ale dość drogi. Używałem i trzymał dobre parametry. Jak chcesz dobrze i tanio to w PL oferty ogólnie są słabsze niż to co oferują firmy na Zachodzie, niestety tak to wygląda.

Porównaj sobie parametry i ceny HETZNER-a z Niemiec z ofertami w PL :)

 

1
komentarz 17 kwietnia 2018 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

 Home nie jest do rozwiązań biznesowych, spróbuj podpiąć pocztę gdy masz ruch przez cloudflare ;) 

Jeśli chodzi o rozwiązania chmurowe/VPS, to polecam DigitalOcean i Heroku. Z położnych w Polsce Octawave jest OK.

Zgadzam się, ja mam jeszcze firmowy vps w webh.pl ( 12 GB ramu, 120GB, 4x v rdzenie)  około 800 zł rok
 Czasem są nieplanowane restarty na ich maszynach, ale SLA wysokie.

 

 

+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ja od paru ładnych lat używam linuxpl, zarówno do stronek na PHP jak i node i jestem bardzo zadowolony z ich wsparcia online chat, email itp. Na prawdę rewelacyjny support i bardzo szybko odpowiadają.

Co do cen to ja nie podchodzę do tego jak do szukania rozwiązań najtańszych. Za serwerek SSD z node i jakimiś dodatkami jak git itp. plus domena trzeba zapłacić w sumie rocznie parę stówek ale wg mnie warto za tak dobre wsparcie.

Jakiś czas temu zostali jednak przejęcie przez H88... na razie nie zauważyłem pogorszenia jakości usług. Może niektóre nieco zdrożały, ale są to różnice rzędu < 50zł na usłudze więc w sumie przy projektach komercyjnych mało znaczące sumy.

Alternatywnie testuję również mydevil ale to dopiero początki współpracy więc nie będę się wypowiadał, a testuję ich aby mieć alternatywę do linuxpl gdyby H88 coś nagle odwaliło i pozbyli się obecnego zespołu serveradmina...
komentarz 14 września 2018 przez Łukasz Rząsa Użytkownik (830 p.)
Szczerze to bardzo się zawiodłem po przejęciu przez H88. Ceny 2x w górę (mówię tu wprawdzie o prowadzeniu małej strony, ale jednak), pełno gwiazdek (np chciałem dokupić SSL to się okazało, że nie doczytałem w regulaminie, że do tych najbardziej podstawowych kont trzeba dokupić jeszcze jakiś dodatek za ponad 100), 0 informacji, że podwyższają cennik (ani też o przejęciu), po prostu z d**y przyszła wyższa faktura. Support też się mocno zepsuł, widać że ma podejście korporacyjne, trzeba po kilkanaście razy odpisywać na maila co chwilę tłumacząc kolejny fragment, żeby zadziałali.
komentarz 14 września 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
przyznam że mam u nich dość sporo uslug i na razie suport nadal jest super, ale i tak pomalu ide na mydevil zeby protestować ich.
komentarz 14 września 2018 przez Łukasz Rząsa Użytkownik (830 p.)
Jest też coś takiego jak podwójne standardy.

Osoby które więcej płacą są inaczej traktowane przez korpo. Podobnie ma się sprawa cennika największy wzrost nastąpił w najtańszych ofertach (~ +100%), w droższych wiadomo że takiego przeskoku nie będzie ($$$$$).

Ja płaciłem około 70zł/rok (po podwyżce ~140), więc jest to bardzo mało chociażby w porównaniu np do firm, którym robiłem strony internetowe, które płaciły w granicach 400-800zł/rok (o większych nawet nie wspominając).

Nie mniej jednak osobom, które nie potrzebują większego serwera (i osobom które się zastanawiają nad hostingiem) odradzam. Na samym FB linuxpl.com liczba ocen na 1 w ostatnich miesiącach wynosi ~90-95%.
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

https://www.unixstorm.org/Konta_WWW.html

Bardzo wydajne serwery z wysokim uptime i bardzo tanie...

Np. pakiet START-1 już od 12.30 PLN rocznie.

0 głosów
odpowiedź 14 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Dla mnie w rodzaju cena/jakość wygrywa ovh.

Podobne pytania

+2 głosów
9 odpowiedzi 2,317 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2020 w Hostingi, domeny, usługi przez kuba1245677 Obywatel (1,080 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 1,535 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2015 w Offtop przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 126 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2020 w Sieci komputerowe, internet przez The Pittdroid Początkujący (390 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...