• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# Aplikacja okienkowa i autoodświeżanie

Konferencja JOIN! 2018
0 głosów
114 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia w C# i .NET przez KtoPyta... Początkujący (280 p.)
Witam. Chcę napisać w C# aplikację okienkową (WPF w Visual Studio). Mam jednak dwa pytania:

1) Jak powiązać funkcję z checkboxami i listami? Chciałbym, by  po kliknięciu w checkbox pojawiała się lista, z któej można wybrać obiekt, który po kliknięciu wyświetla pewne rzeczy z klasy.

2) Da się zrobić autoodświeżanie? A więc, by wszystko robić w czasie rzeczywistym. Np. klikam checkbox 1, pokazuje się lista A. Wybieram z niej pierwszy obiekt, wczytuje się jego cecha, np. liczba "189". Następnie klikam sobie drugi obiekt tej listy i "189" zostaje zastąpione przez "214".

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia przez NIMuser Stary wyjadacz (10,020 p.)

Nie znam WPF, działałem trochę ale w WinForms. WinForms są starsze, ale mają kilka zalet - główna to szybciej tworzy się GUI.

Ad. 1 W WPF wygląda mniej więcej tak:

<CheckBox Checked="CheckBoxChanged" Unchecked="CheckBoxChanged"/>

poniżej kod obsługujący zdarzenie CheckBoxChanged:

private void CheckBoxChanged(object sender, RoutedEventArgs e)
{
  MessageBox.Show("CheckBox kliknięty!");
  // tu działasz ze swoją listą
}

Ad. 2) Tak, da się.

Tu masz takie ABC z ListView:

http://www.wpf-tutorial.com/listview-control/simple-listview/

https://stackoverflow.com/questions/15865829/add-items-to-columns-in-a-wpf-listview

Wiele nie pomogłem, ale WPF to nie moja bajka

+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia przez jankustosz1 Stary wyjadacz (13,690 p.)
Poczytaj sobie o MVVM. W WPF robi się bindowanie danych, jest to lepsze niż w WinForms bo w WinForms często dane się duplikuje np. checked w checkboxie i jakiś bool w klasie. Jeżeli nie wiesz jak to się robi to musisz poszukać po internecie, innego sposobu nie ma bo to sporo wiedzy.

1)Możesz np. zrobić Command czyli taki mądry obiekt któremu dajesz 2 metody. Pierwsza zwraca bool'a i mówi czy kontrolka jest możliwa do kliknięcia i druga co ma się stać po kliknięciu. Możesz też ewentualnie korzystać z eventów jak w WinForms ale lepiej korzystać z MVVM.

2)Gdyby się nie dało to po co by takie coś robili :D  WPF ma dużo większe możliwości przebudowy kontrolek od WinForms bez konieczności tworzenia nowych.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 247 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 527 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2015 w Ruby, Ruby On Rails przez arnoldinho Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 816 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2015 w C i C++ przez Mavimix Gaduła (4,540 p.)
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

55,269 zapytań

99,579 odpowiedzi

204,902 komentarzy

27,241 pasjonatów

Przeglądających: 131
Pasjonatów: 0 Gości: 131

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...