• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena Listu motywacyjnego

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
520 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez vaqMAD Nowicjusz (150 p.)
Kochani !

To mój pierwszy wpis na tym forum więc proszę nie oszczędzać mnie w sugestiach i ewentualnie krytyce . A zwracam się do Was z konkretnym pytaniem - mianowicie w moim rejonie ( ubogim bądź co bądź jeżeli chodzi o oferty pracy ) pojawiła się ciekawa oferta pracy . Co tu dużo gadać postanowiłem napisać list motywacyjny aby chociaż trochę zwiększyć  swoje szanse na przyjecie - w związku z tym proszę was o ocenę . Czy ten mniej formalny styl pasuje do tego typu ogłoszenia ? Wyraźcie swoją opinie śmiało .  Uprzedzę jednocześnie , że niektórych może was zdziwić ponieważ sama oferta nie jest związana z informatyką ale to kwestia mniej istotna :)

https://www.olx.pl/oferta/konsultant-w-sklepie-t-mobile-konin-CID4-IDidfgD.html#630553bea4

"

 

                                                                                                              Do Szanownego zespołu ds.rekrutacji

                                                                                                                             Baltimpex Telecom Group S.A

 

Szanowni Państwo

Gorąco zachęcam do zapoznania się z teściom mojego trochę nietypowego (jak cała sieć T-Mobile) listu motywacyjnego .

 

Zaznajomiony z produktami  i usługami sieci T-Mobile nie mogłem sobie pozwolić na ominięcie ogłoszenia o prace dla konsultanta w salonie sprzedaży (Konin)  z dnia 16.04 zamieszczonego na portalu OLX . Zanim jednak przejdę do przedstawienia mojej osoby chciałbym abyście byli Państwo świadomi z jak wielka sympatią kojarzę markę T-Mobile – uważam się za jednego  z klientów Państwa grupy docelowej do której jak mniemam z sukcesem  ( 10 milionów klientów nie bierze się znikąd  )  Państwo trafiają .  Sieć T-Mobile jest dla mnie odzwierciedleniem porządnie wykonanej usługi gdzie klienta traktuje się z należytym szacunkiem połączonej z przesłaniem marki ,  atuty takie jak pasja i zaangażowanie z pewnością są przez Państwa doceniane . Nie można również pozostać obojętnym na akcje społeczne przykładowo  „ Pomoc mierzona kilometrami” oraz chociażby wspieranie przedsięwzięć  takich jak „T-Mobile liga akademicka”  czy „ESL mistrzostwa polski” – w moim odczuciu ta marka nieodzownie łączy się z innowacjami oraz pasją , i muszę przyznać , że z wielkim entuzjazmem zostałbym częścią czegoś tak wyjątkowego.

 

Przechodząc już jednak do meritum mojego listu pozwolę sobie również na krótkie przedstawienie  mojej osoby i doświadczenia które udało mi się dotychczas  zgromadzić . Jako absolwent technikum im. Mikołaja Kopernika w Koninie na kierunku technik informatyk  oraz pasjonat technologii komputerowych posiadam biegłość w obsłudze komputera .  W poprzednio wykonywanej przeze mnie pracy zawodowej odbierałem połączenia przychodzące  infolinii sieci Play oraz rozwiązywałem problemy z którymi dwoili do mnie klienci . Po przeniesieniu mnie na inny projekt przez pracodawce zajmowałem się procesem rekrutacji osób zainteresowanych dla naszego klienta firmy Amazon . Wierze w to , że moja postawa wobec klienta sprawiła , że ludzie których dane było mi obsłużyć poczuli zadowolenie z indywidualnego i godnego ich potraktowania oraz dogłębnego wyjaśnienia nurtujących ich kwestii . Jestem również pewien , że to w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez klienta wynika z tego jakim człowiekiem jest się na co dzień oraz profesjonalnego przygotowania , dlatego też zawsze staram się przystosować do postawionych przede mną oczekiwań i stosować do rad oraz sugestii które ma pracodawca  jednocześnie pozostając mam nadzieje , że fajnym człowiekiem .  Ważne dla mnie jest aby T-Mobile jako marka zatrudniając mnie mogła tylko i wyłacznie zyskać .

Biorąc pod uwagę to co napisałem wyżej  w dalszym ciągu chciałbym podnosić swoje kwalifikacje i utożsamiać  się z wartościami które państwo reprezentują  w wymagającym środowisku pracy , wiec mam nadzieje , że dzięki Państwa ofercie będę miał okazje do udowodnienia swojej wartości podczas ewentualnego spotkania  i rozmowy kwalifikacyjnej   . Byłbym bardzo wdzięczny za wzięcie pod uwagę mojej kandydatury oraz ewentualna odpowiedz na mój numer telefonu . Dziękuje za poświęcony czas na przeczytanie tego listu ."
komentarz 16 kwietnia 2018 przez niezalogowany
przed 'które' przecinek
1
komentarz 17 kwietnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 17 kwietnia 2018 przez jpacanowski

@vaqMAD, Jak T-Mobile to nie pomogę, bo nie lubię sprzedawców tejże firmy, a samej firmy jeszcze bardziej... Kłamią, naciągają i odnoszą się często z agresją... Gość mi wmawia, że modem będzie działał z moim MacBookiem i koniec, podnosi ton podczas gdy ja jestem cały czas grzeczny i każe mi wyjść z salonu. Mój modem nie działa z USB 3 na Maku i każdy na każdym forum to potwierdzi. A mój ojciec drugi raz spłaca router za 600 zł... Nie myśl sobie, że będziesz inny, bo ich tak szkolą.

gdzie klienta traktuje się z należytym szacunkiem połączonej z przesłaniem marki

Aha...

w moim odczuciu ta marka nieodzownie łączy się z innowacjami oraz pasją , i muszę przyznać , że z wielkim entuzjazmem zostałbym częścią czegoś tak wyjątkowego.

Teraz już na pewno nie pomogę... ;P

No jak wyślesz taki list motywacyjny ze spacjami przed przecinkami i kropkami (znakami interpunkcyjnymi), to na pewno oddzwonią.

1
komentarz 17 kwietnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 17 kwietnia 2018 przez jpacanowski
komentarz 17 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
edycja 17 kwietnia 2018 przez Beginer
Bezcenne!  Horror, suspens!  Trzyma w napięciu do końca.

Tym bardziej akcje vaqMAD-a idą w górę.
komentarz 17 kwietnia 2018 przez vaqMAD Nowicjusz (150 p.)

@jpacanowski,  Trochę pracowałem już w telekomunikacji i wiem z czym wiąże się ten kawałek chleba . Jestem pod wrażeniem postawy rozmówcy serio i  w 100% się zgadzam . To nie jest żadne usprawiedliwienie ale tak jest wszedzie - pracowałem w Play koledzy z działu sprzedażowego wciskają ludzia na potenge coś czego nie potrzebują ... Ja niczego co prawda nie sprzedawałem ale przy obsłudze klienta pracowałem i zawsze staram się mieć czyste sumienie . 

komentarz 17 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Deja vu. "Taśmy prawdy".
komentarz 19 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)

@jpacanowski,

Wczoraj chciałem pokazać "Taśmy prawdy" koledze - i dupa!, Ktoś je usunął z internetu.

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
jestem ciekawy jaki cel mają listy motywacyjne, gdzie każdy sztucznie pisze jaki to jest idealny

suche dane - cv
chcesz poznać człowieka - zapraszasz na rozmowe
taki list motywacyjny daje tylko informacje że potencjalny pracownik potrafi pisać w danym języku
komentarz 16 kwietnia 2018 przez vaqMAD Nowicjusz (150 p.)
A czytając mój odniosłeś wrażenie , że robię z siebie ideała ? :D Niemniej dzięki za opinię - każda jest cenna :)
komentarz 16 kwietnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
może nie ideała
ale ten list to nic więcej niż sekcja z cv opakowana w ładne słowa

w sumie tak wyglądają listy motywacyjne... dlatego nie rozumiem dlaczego część pracodawców dalej ich wymaga a część potencjalnych pracowników je pisze
na szczęście jest tego coraz mniej, podczas gdy ja szukałem pracy, może w 2 ofertach chcieli listu motywacyjnego (gdzie w ofercie głównym wymaganiem był papierek ze studiów)
+2 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Jestem ciekawy po co to przychlebianie.

Każdy człowiek może to odebrać inaczej.

(Nie chcę się tu chwalić, ale) IMHO znam się na ludziach.

Potencjalny pracodawca, czy tam jego człowiek może to odebrać w ten sposób, że jesteś człowiekiem który nie za bardzo wierzy w siebie, ma niską samoocenę, przez co myśli, że nie pójdzie mu z tą pracą, więc przychlebia się jaka ta firma nie jest super.

Nie zrozum mnie źle. Nie proponuję Ci zmiany Twojego listu, jednakże proponuję spojrzeniem na to oczami innych ludzi, każdy jest inny, każdy inaczej interpretuje dane. Jedna osoba może to odebrać tak jak napisałem wyżej, inni mogą to odebrać mniej więcej tak "O! Chce dołączyć do T-Mobile, ponieważ pomagamy innym i sam chce pomagać! Dobry człowiek." (Oczywiście tutaj można by się było kłócić, ponieważ jest to zbyt pochopnie wysunięte "dobry człowiek", ale piszę tak dla przykładu, i nie, nie piszę, że jesteś złym człowiekiem).

 

Ogólnie IMHO list napisany dobrze, mnie byś zachęcił (ale wiadomo, nie wszyscy to ja). Na plus na pewno zasługuje "styl pisania z pokorą". Piszesz, że chcesz dzięki nim się rozwijać, byłbyś wdzięczny za X i Y, prosiłbyś o Z i V.

 

Pozdrawiam, Hiskiel.

 

PS nie wzoruj się na tym co napisałem (nie, że jestem jakoś super mądrą osobą, żeby wszyscy się na mnie wzorowali, ale znam naprawdę różnych ludzi i na wszelki wypadek uprzedzam). To tylko moje własne spostrzeżenia.
komentarz 16 kwietnia 2018 przez vaqMAD Nowicjusz (150 p.)
Pozwolę sobie odpowiedzieć spostrzeżeniem Pana Mirosława które brzmiało mniej więcej tak - "Każdy ma potrzebę zadowolenia swojego własnego ego i poczucia się ważnym" . Moje opinie na temat tej firmy są absolutnie szczere i z mojej perspektywy pochlebstwa są słuszne - chce żeby ci ludzie widzieli , że to co oni robią autentycznie do mnie trafia i che być tego częścią . Nie moim celem nie było opowiadanie o tym jaki jestem wspaniały - bardziej miałem na celu przekazanie ewentualnemu pracodawcy , że gdyby zdecydował się mnie zatrudnić starałbym się z całych sił aby sprostać jego oczekiwaniom :) Rozumiem twoją perspektywę - ba nawet się z nią zgadzam tylko chciałem przeprowadzić pewien eksperyment - być może ryzykowny bo nie potraktowałem sprawy należycie poważnie - pomimo tego ze marka kreuje sie na "fajną" . Dziekuje bardzo za opinie i poświęcony czas <3
+2 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Nie będę komentować ani oceniać, ponieważ Twoi potencjalni pracodawcy czytają to forum. Sam pomysł, żeby opublikować list otwarty-motywacyjny do pracodawcy jest świetny i innowacyjny. Brawo!

Jesteś zdeterminowany, masz inwencję, ja bym Cię natychmiast zatrudnił.

Jeśli jest to krypto-reklama samej firmy, to również nowatorska, pomysłowa, (i niskobudżetowa).
komentarz 16 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
A skąd pomysł, że (może; trzymam kciuki) przyszli pracodawcy czytają forum?

Znasz tu kogoś takiego?
komentarz 16 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Ale serio, jestem ciekawy czy jacyś pracodawcy czytają to forum.
komentarz 16 kwietnia 2018 przez vaqMAD Nowicjusz (150 p.)

@Beginer, Szczerze dziękuje za opinię :) Bardzo mi miło przeczytać pare ciepłych słow na swój temat :D I nie , nie jest to krypto-reklama 

komentarz 16 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)

@Swipeyro,

To forum ma ogromny zasięg. Nie mniejszy niż sieć komórkowa.

komentarz 16 kwietnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
potwierdzam, pracodawcy czytają fora

jednak (w oparciu o moje doświadczenia) to jest dość mała grupka, większość to typowi janusze biznesu którzy mają plany na stworzenie drugiego facebooka minimalnym kosztem (opisują projekt w 3 zdaniach i dodatkowo w portfelu tyle co nic)

ale mimo to jest jeszcze ten % serio ogarniętych pracodawców dbających o pracownika i jego rozwój
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Sama treść spoko, ale popraw literówki, błędy ortograficzne, przecinki, spacje przy apostrofach itd.
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2018 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Kropki oraz przecinku zaraz po znaku. Ja dziekuję, on dziękuje. Poza tym - smarowanko :D

+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2018 przez niezalogowany

przed 'które' przecinek, przed 'z którymi' przecinek, ewentualną, dzwonili nie dwoili, pracodawcę, wierzę

[...] jednocześnie pozostając mam nadzieje , że fajnym człowiekiem .

nie rozumiem... 

przed 'aby' przecinek, które Państwo reprezentuJECIE

Dodatkowo wiele interpunkcji i innych... przeprowadź solidna korektę tego tekstu przed wysłaniem...

Nie znaleziono podobnych pytań

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...