• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java, jaka ksiazka?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,687 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2018 w Android, Swift, Symbian przez Jasnygwint Początkujący (330 p.)
Witam, dodałem już kilka postów tutaj ostatnimi czasy, ale w skrócie, programowałem jakieś 8 miesięcy w c, c++. Od początku kwietnia jakoś czyli z 2 tyg. programuje sobie w android studio w javie z która nigdy nie miałem styczności i mam pytanie o książke do javy bo czuję potrzebę znania jej i wiem, że po przeczytaniu jakiejs książki będę miał większość rzeczy jasnych tak jak po przeczytaniu książki do C i C++. Nie wiem czy będę programistą androida bo mam małe horyzonty w IT, czas pokaże ale raczej chciałbym programować w javie. Ktoś poleci jakąś książkę?

https://helion.pl/ksiazki/java-podstawy-wydanie-x-cay-s-horstmann,javp10.htm#format/d

https://helion.pl/ksiazki/android-studio-tworzenie-aplikacji-mobilnych-marcin-plonkowski,anstam.htm#format/d

Do androida może jeszcze nie chciałbym kupować bo nie wiem czy to nie jest zbędne, chciałbym do javy, co powiecie o tych książkach?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,100 p.)

Jako javadev powiem tak: 

-Polskie wersje książek słabo  ( pozycja Podstawy -X wydanie ) w miare jest okej, ale nie spodziewaj sie po niej cudu i to dobry wstęp do nauki programowania w Javie.

 

jak ktoś już pisał: Dokumentacja jest najlepsza :)  książka pod android zależy co konkretnie chcesz w javie ale jeśli Android- to Kotlin a nie Java już. 

Bo kotlin znacznie wyprzedził w tym jave.

komentarz 16 kwietnia 2018 przez Jasnygwint Początkujący (330 p.)
edycja 16 kwietnia 2018 przez Jasnygwint
Hmm, to mówisz, że nie warto uczyć się javy. Nie wiem, trochę mam mętlik w głowie znów pomiędzy tymi dwoma językami xd Jak tak patrze w oferty pracy dla juniora to jest zawsze java i "mile widziany" kotlin. Nie jest tak, że trzeba poczekać parę lat zanim wszystko przejdzie z javy na kotlina? Coś mi się nie chce wierzyć, że wszyscy będą programować w kt.

edit: dobra kupuje sobie książke do tej javy, już nie będę zadawać pytań na necie odnośnie androida  bo to tylko ryje mi banie :D chyba za bardzo myślę przyszłościowo odnośnie tego tematu, a wydaje mi się że gdzieś się dostane na staż za rok jak już będę na drugim roku i będę mieć praktyki, a za kotlina się wezmę na pewno kiedyś, teraz java.
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2018 przez niezalogowany
Przeczytaj dokumentacje ;)
komentarz 16 kwietnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

kurde czepiam się Ciebie strasznie, wiem. Ale wydaje mi się, że na to trochę zasłużyłeś.

Ta odpowiedź to jest to Twoje:

Postaram się teraz trochę więcej poodpowiadać na pytania innych ok?

?

W takim razie już nie mogę się doczekać Twojego kolejnego pytania. Obiecuję dodać też taką konkretną odpowiedź!

Szczególnie, że na Twoje pytania ciężko normalnie odpowiedzieć.

Miłego dnia devil

komentarz 16 kwietnia 2018 przez niezalogowany
No a co tu się dużo rozpisywać najlepiej przeczytać dokumentacje i tyle ;)
komentarz 16 kwietnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
To w takim wypadku 1/3 pytań na forum mogłaby iść do kosza, bo ludzie często pytają o jakieś źródła wiedzy (poza dokumentacjami).
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Wybór jest duży, ale Cay Horstmann to klasyka jak kiedyś Bruce Eckel.
komentarz 16 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,100 p.)
No nie do końca. Klasyka: może i dla samego przeczytania, ale na pewno nie ma porównania do Bruce Eckel'a i w wersji mówie oczywiście Polskiej to jest dno totalne.

Wersja Angielska jest zdecydowanie lepsza mowa o Thinking in Java- co do książki Podstawy Java- X, okej ale no jak mówie : takie do przeczytania dla początkujących żeby liznąć co nie co
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2018 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Java - najlepsze książki do nauki

Szczególnie dwie pierwsze dla początkujących ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,018 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 2,494 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2016 w Java przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 465 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2021 w C i C++ przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...