• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Galeria JS, bez robienia osobnych podstron

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,184 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez Tomkattkk Nowicjusz (190 p.)

Potrzebuję zrobić galerię tego typu:

Przykładowa galeria

Tak galeria włącza pełny ekran i daje możliwość przeglądania zdjęć z danej strony. Mnie chodzi to, żeby nie robić osobnych stron na osobne kategorie. Czyli mam coś takiego:

Moja strona galeria

Teraz chodzi o to, że musiałbym zrobić 16 osobnych podstron i robić linki, a tam dopiero robić osobno galerię do przeglądania. A ja chciałbym, żeby po kliknięciu np. w ikonkę "BUDY" od razu wyświetliła się galeria, w której będzie 10 różnych bud :)

 

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Rozwiązań może być kilka, tak najszybciej to moim zdaniem machnąć tablicę zawierającą dla każdej z "sekcji" listę zdjęć i po prostu na kliknięcie w dowolne zdjęcie (np. budy) odpalić w modalu listę zdjęć przypisaną do tego elementu. Warto tu nie wczytywać od razu wszystkich zdjęć tylko np. dynamicznie kolejno je pobierać podczas przechodzenia między poszczególnymi elementami.
komentarz 16 kwietnia 2018 przez Tomkattkk Nowicjusz (190 p.)
edycja 16 kwietnia 2018 przez Tomkattkk
A tak bardziej przystępnie dla leszczy ? :) Tablice robi się z poziomu js ?
komentarz 16 kwietnia 2018 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)
W jaki sposób zamierzasz napisać cokolwiek skoro nie wiesz co to tablica?
komentarz 16 kwietnia 2018 przez Tomkattkk Nowicjusz (190 p.)
No to to już moje zmartwienie. Wiem co to tablica, ale chciałbym bardziej szczegółowe wytłumaczenie.
komentarz 16 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
ale co dokladniej wytłumaczyć? spróbuj coś napisać i będziemy szlifować.
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2018 przez pablop76 VIP (123,060 p.)
W linku, który podałeś jest to czego szukasz.

' Zaprezentowana galeria posiada możliwość kliknięcia w jedno zdjęcia i wczytanie listy zdjęć z podanego łącza '

Dodatkowe podstrony to tylko lista zdjęć.

Jeżeli to Ci nie odpowiada szukaj pod hasłem lightbox gallery
komentarz 16 kwietnia 2018 przez Tomkattkk Nowicjusz (190 p.)
Rzeczywiście, przeoczyłem to co chciałem. No dobra. Spróbuje to wykonać i najwyżej poproszę jeszcze o pomoc.
komentarz 18 kwietnia 2018 przez Tomkattkk Nowicjusz (190 p.)
edycja 18 kwietnia 2018 przez Tomkattkk

Udało mi się w zasadzie wszystko. Jest tylko jeden mały problem.

Moja strona

Przykład działa pod linkiem Altany.

Jedyny problem jaki mam to brak wyświetlanych trójkącików do przewijania i krzyżyka do zamknięcia. Jak to ustawić ? Czy to ma związek z czcionką ?

komentarz 19 kwietnia 2018 przez pablop76 VIP (123,060 p.)
edycja 19 kwietnia 2018 przez pablop76
U mnie są i działają. Na IE jest problem z pseudo elementami, dlatego są krzaki.
komentarz 19 kwietnia 2018 przez Tomkattkk Nowicjusz (190 p.)
To czego to może być wina, przeglądarki ?
komentarz 19 kwietnia 2018 przez pablop76 VIP (123,060 p.)
Błędy w kodzie. Trzeba szukać. Poza tym podczas oglądania galerii nie zostało zablokowane przewijanie strony.
komentarz 19 kwietnia 2018 przez Tomkattkk Nowicjusz (190 p.)
No tak, ale moja praca nad tą galerią ogranicza się w zasadzie do kopiowania. Wszystko jest tak jak na blogu autora galerii, a jednak u niego są przyciski "<>" i "x", a u mnie kwadraty. Dlatego mnie to dziwi.

On tam w css zastosował font-family: "FontAwesome";, może trzeba podpiąć tą czcionkę ?
komentarz 19 kwietnia 2018 przez pablop76 VIP (123,060 p.)
U Ciebie nie ma kwadratów bo zmieniłeś tło .compsoul-gallery-mask na czarne i kwadraty tez są czarne. Na IE jak odpalisz demo autora też nie ma strzałek.
komentarz 19 kwietnia 2018 przez pablop76 VIP (123,060 p.)

On tam w css zastosował font-family: "FontAwesome";, może trzeba podpiąć tą czcionkę ?

Jeżeli wstawisz encje html też nie działa.

komentarz 19 kwietnia 2018 przez pablop76 VIP (123,060 p.)

Jest dużo wtyczek jquery nawet na oficjalnej stronie plugins.jquery.

Ta, którą wybrałeś nie działa prawidłowo nawet w oryginale, więc może lepiej wybrać coś innego ?

komentarz 26 kwietnia 2018 przez intelht Nowicjusz (100 p.)
Witam, jestem autorem Galerii. Jest ona w fazie beta i temu mogą pojawić się nieoczekiwane zachowania. 1. Galeria nie ma zablokowanego scrolla, gdyż ma nie mieć. 2. Do poprawnego działania Galerii wymagany jest wcześniej wspomniany font, zostanie to wyeliminowane w przyszłości. 3. Jeżeli potrzebujesz pomocy z galerią, napisz komentarz na moim blogu a w odpowiedzi podeślę Ci rozwiązanie.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 1,086 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,750 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2015 w HTML i CSS przez Zibby Początkujący (360 p.)
+5 głosów
3 odpowiedzi 281 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...