• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co robicie, gdy nie macie pomysłu na program?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
213 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2018 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Witam!

 

Co robicie kiedy chce Wam się coś napisać a nie macie pomysłu?

Właśnie wróciłem z świeżego powietrza z świeżą chęcią (nie, nie chwalę się ;d), ale nie mam pomysłu co miałbym napisać.

Skąd czerpiecie inspiracje do pisania czegoś kiedy nie macie pomysłu?

 

Pozdrawiam.
komentarz 14 kwietnia 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Pomyśl, czy chciałbyś narzędzia (w formie skryptu, programu), który pomoże Ci w wykonywaniu jakiejś czynności, obsłudze czegoś powtarzalnego - cokolwiek, co mógłbyś np. zautomatyzować, albo usprawnić - i napisz kod.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2018 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Jak piszę własną grę, i nie wiem co dodać, ale mam chęć dodania czegoś to po prostu dodaję coś co albo powinno się tam znaleźć np. jacyś przeciwnicy, albo ulepszam jakąś rzecz np. mam drzewko mutacji postaci, to dodaję kolejne mutacje
0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Czytam forum, to jest dobre źródło inspiracji. Podglądam co robią inni, i jak to robią; śledzę hasła, tematy. Wiele jest ciekawych, jest z czego wybierać. Co jakiś czas próbuję sam tworzyć. Interesują mnie pomysłowe, ambitne wyzwania.
0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2018 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 14 kwietnia 2018 przez Mateusz Analityk
Gdy mam pomysł na program, albo na cokolwiek innego staram się go zapisać gdziekolwie, (zazwyczaj mam przy sobie notes), bo wiem że następnego dnia już nie będę o nim pamitał, a pomysłów mi dużo do głowy wpada i wypada. Na realizację zasługują tylko te najlepsze. Tylko to już oceniasz z czasem, gdy masz notes możesz powiecmy po mieśiącu już dosyć obiektywnie ocenić czy ten twój pomysł jest dobry, albo go po prostu skreślić.

Z programowaniem jest tak, że niektóre pomysły są bardzo trudne w realizacji i chcąc je wdrożyć już na początku można się w tedy przejechać. Takie pomysły nadają się na czasowe zamrożenie.

Też musisz się zastanowić nad technologią. np. program którego nie umiałem napisać w C napisałem w jeden dzień w PHP. Musisz dobrać odpowiednią technologię. Przeprowadzić wywiady. Mając pomysł w głowie. Żyjąc nim możemy odpowiednio wcześniej przygotować się do jego realizaci.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 504 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2019 w Offtop przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
+4 głosów
5 odpowiedzi 489 wizyt
+3 głosów
6 odpowiedzi 497 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...