• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wykorzystać wyobraźnię?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
359 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Witam.

Mam bardzo dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Gdy mam wymyślić jakiś layout dla programu/strony lub działanie programu to już w parę sekund mam gotowy projekt w głowie (gorzej już np. Z zrobieniem grafiki). Jednakże mam problem. Nie potrafię dobrze tej wyobraźni wykorzystać. O co chodzi?

Potrafię szybko wyobrazić sobie jak coś będzie wyglądalo, jak program będzie działał. Ale już np. podczas pisania wyobraźnia z 80 spada do 20. Nie wiem jak sobie z tym poradzić

Wie ktoś co można robić żeby rozwijać tą wyobraźnię?

Pozdrawiam.

4 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

No to zapisz, narysuj sobie gdzieś tę wyobraźnię i kiedy spadnie, będziesz mógł do niej ponownie zajrzeć. wink

+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Ja potrafię rozwiązać tylko bardzo proste problemy algorytmiczne bez kartki i ołówka :P. Nie wiem czemu tak to działa, ale jak zacznę od pisania kodu to czasem mam pustkę w głowie, a gdy rozrysuje sobie cokolwiek to nagle wszystko staje się jasne i oczywiste :P

A ten wspominany spadek wyobraźni może być spowodowany tym, że w wyobraźni widzisz to w abstrakcyjnej i bardzo nieprecyzyjnej formie, w której rzeczy wydają się prostsze niż są. A gdy przychodzi przelać to na jednoznaczny i poprawny algorytm to bywa różnie. Być może z doświadczeniem przyjdzie większa płynność w tłumaczeniu "języka" wyobraźni na kod :P.
+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2018 przez mokrowski Mędrzec (156,220 p.)
Polecam kartkę i ołówek. Żadne cyfrowe narzędzia. Zerknij do dokumentacji gier które są wykonywane. Szczególnie tych starszych klasyków. Prawie zawsze powstają makiety, propozycje rozkładu elementów, szkice i scenariusze interakcji. Dawniej to była wręcz kartka w kratkę i długopis.

https://qz.com/429862/the-original-super-mario-game-was-designed-on-graph-paper/
0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
To jest kwestia dobrego opanowania techniki, warsztatu, żeby umieć sprawnie przekuć wyobraźnię na konkretną rzecz - rysunek, muzykę, program, algorytm (tutaj potrzebna jest dobra znajomość języka). Wszystko zaczyna się w głowie, od wizji, pomysłu. Warsztatu można się nauczyć, wyćwiczyć - kwestia czasu i pracy. Mieliśmy dzisiaj na forum kolegę (l.19), który robi wspaniałe, profesjonalne gry na Andrida. Do tego trzeba mieć warsztat i wyobraźnię.

W gorszej sytuacji są ludzie, którzy mają dobrze opanowany warsztat ale nie mają weny, pomysłów, wyobraźni.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 276 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 284 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2023 w C# przez piter11251 Obywatel (1,280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 841 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2019 w C# przez TracerYT Początkujący (440 p.)

92,830 zapytań

141,771 odpowiedzi

320,817 komentarzy

62,159 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...