• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakim kierunku idzie C#??

Object Storage Arubacloud
0 głosów
297 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w C# przez lukaszvip166 Początkujący (300 p.)
Witam.

Jak w temacie? Aktualnie jestem na studiach, językiem przewodnim jest do tej pory C#. W jakim kierunku on idzie? Jakiej technologii się uczyć?
komentarz 15 kwietnia 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Główne technologie to: WPF,WCF,WinForms,ASP.NET. Nie spotkalem sie aby ktoś korzystał z UWP, więc w to się lepiej nie bawić na razie. Jak chcesz ASP.NET to warto abys sie nauczyl od razu html,js,css,sql bo bez tego ciezko ci bedzie.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
ASP.NET jest całkiem ciekawą opcją
nie dawno wyszedł .NET Core i możliwości się poszerzyły (głównie mam tu na myśli uruchamianie na innych systemach)

jest też Xamarin dla mobilnych, ale w Polsce z tego co zauważyłem dużo się z niego nie korzysta
za to za granicą z tego co widziałem, jest całkiem częstym rozwiązaniem (używany głównie przez firmy piszące w c# które przy okazji robią coś na mobilne)

co do aplikacji okienkowych - warto znać, ale jakoś dużo pracy tam nie ma
(zależy od firmy, ale ogólnie na rynku C# dominuje ASP.NET)
komentarz 12 kwietnia 2018 przez lukaszvip166 Początkujący (300 p.)
A do C#, jaką bazę danych polecacie?
komentarz 13 kwietnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
obojętne

najczęściej łączy się z mssql jeśli potrzebujemy bazy sql, albo z jakimś nosql (popularne jest mongo)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 647 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 949 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2020 w Java przez malybyq Użytkownik (980 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...