• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przesyłanie wybranych informacji kontrolek z formularza

0 głosów
53 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez Artek Dyskutant (7,540 p.)
Mamy formularz z wieloma kontrolkami. Użytkownik wprowadzi dane jedynie do niewielkiej części z nich. Zastanawiam się czy istnieje możliwość aby przesłane zostały tylko dane tych kontrolek które w wyniku działalności użytkownika przyjęły wartości inne niż początkowe?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,500 p.)
Teoretyczne to takie coś możesz (i w sumie powinienes) implementować po stronie backendu. Przecież każdy może sobie wysłać postmanem request zamiast formularza i wyśle to, co chce. Implementacja tego po stronie backendu nie powinna być jakaś zbyt skomplikowana :)
komentarz 12 kwietnia 2018 przez Artek Dyskutant (7,540 p.)
No nie jest, ja to już robiłem nawet kiedyś ale nie chce mi się cackać. Prościej i szybciej byłoby jakby wysyłał mi tylko zmienione przez użytkownika.
komentarz 12 kwietnia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,500 p.)
No to w takim razie musisz się pocackać po stronie klienta, przy pomocy JS pobierać zawartość pól formularza i porównywać z defaultowymi wartościami, następnie przy pomocy jakiegoś obiektu do wysyłania requesta wysłać tylko wybrane dane. Mniej bezpieczne i IMO wincyj cackania niż po stronie backendu :)
komentarz 12 kwietnia 2018 przez Artek Dyskutant (7,540 p.)
No to lepiej po stronie backendu się pobawić. Zadziała nawet gdy nie zadziała JS

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 189 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 113 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2017 w PHP, Symfony, Zend przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

65,755 zapytań

112,393 odpowiedzi

237,319 komentarzy

46,700 pasjonatów

Przeglądających: 131
Pasjonatów: 1 Gości: 130

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...