• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

VPS Starter Arubacloud
+15 głosów
4,593 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez FilipM Początkujący (420 p.)
To mój pierwszy post, zatem witam serdecznie Wszystkich :)

Jest na etapie poszukiwania pierwszej pracy (jako front-end develeoper), zapewne jako jedna z wielu osób tutaj, dlatego chciałem zapytać o Wasze doświadczenia z rozmowami kwalifikacyjnymi.

Na co rekruterzy zwracają uwagę?

Jakie padają pytania?

Czy należy przyjść ubranym w garnitur i krawat, czy sama koszula jest ok?

Liczę, że wielu z doświadczonych programistów (a może nawet rekruterów) da nam, początkującym, wiele cenncyh wskazówek.

Pozdrawiam serdecznie!

6 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,620 p.)
Hmm być może moja porada nie będzie zbyt cenna, ale wydaję mi się, że coś tam mimo wszystko może wnieść.

Jestem uczniem technikum, ale ostatnio odbywałem praktyki w firmie robiącej aplikacje webowe i na ios-a. Wydaje mi się, że dużo rzeczy jest kwestią indywidualną, ale w firmie, w której przyszło mi pracować przez miesiąc odbywała się akurat rekrutacji. W tej firmie panowała bardzo luźna i przyjazna atmosfera i nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek tam ubrał garnitur. Zatrudniony był młody, dobrze dogadujący się zespół. Muzyka była obowiązkowa, codziennie zmieniał się Dj, a szef słysząc, że nie ma muzyki pytał co tu tak cicho.

Rozmawiałem z szefem. Mówił, że przy pierwszej rozmowie rekrutacyjnej dla web dewelopera sprawdza podstawy. Pyta jakl działa przeglądarka, protokół HTML, daje też zadanai z problemem algorytmicznym do ropzwiązania. Np. algorytm sprawdzający czy liczba jest liczbą pierwszą lub na ciąg fibunacciego i tym podobne.
+1 głos
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Na rozmowę kwalifikacyjną przyjdź ubrany schludnie, czyli koszula, wyprasowane spodnie. Tak samo jak pierwszy dzień w nowej pracy. Zobaczysz, jak to wygląda w danej firmie. Zazwyczaj panuje luz i każdy przychodzi w czym chce, ale w ten sposób pokażesz, że ci zależy i zyskasz kilka punktów :)

Edit: Poszukaj w googlach coś w stylu "zestaw pytań dla front endowca". Jest duża szansa, że właśnie pośród nich znajdują się te pytania, na jakie zostaniesz zapytany. W 'Javowym' środowisku jakimś dziwnym trafem w co drugiej firmie padają pytania z pierwszej strony googli.
+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Kohana91 Obywatel (1,440 p.)
Akurat robiłam kiedyś praktyki w HR w IT, w tym projekty front-endowe. Chyba najważniejszą sprawą, na którą  zwróciłabym kandydatom uwagę to klarowne podejście do własnych umiejętności, tj. wpisywanie do CV/ na LinkedIn tylko tych umiejętności, które rzeczywiście posiadacie. Ileż niepotrzebnych rozmów odbyłam, co było stratą czasu dla obu stron, bo okazywało się, że kandydat określał się jako frontendowiec, ale potem okazywało się, że nie ma pojęcia o JS. Cięcie szablonów w Photoshopie jednak czasem nie wystarcza, warto więc od razu określić swoje kompetencje.

 

A tak poza tym to zależy jaka rekrutacja, czy przez agencję, czy bezpośrednia. Podczas tej pierwszej chyba nie ma co się stresować, bo ludzie z HR, nawet jak są obcykani w technicznych klimatach, raczej zwracają uwagę na dotychczasowe doświadczenie i ewnetualnie na umiejętności miękkie. Pytań bardziej merytorycznych, z wiedzy technicznej należy się raczej spodziewać na dalszych etapach rekrutacji lub w przypadku bezpośredniego aplilowania do danej firmy.
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (13,980 p.)
Byłem na wykładach nokii(i opowiadali stanowisko dla programisty) i słowem wstępu opowiadali, że dużo zadawali pytań związanych np: co to polimorfizm, jak byś rozwiązał dany problem, szybki program na kartce. Wiele pytań na raz leciało. Jeżeli za pierwszym razem się gdzieś się nie dostawło to, próbowało się jeszcze raz. Pracownik na wykładach mówił, że 3 razy próbował i za tym 3 się udało. Nie bój się próbować. Pokaż im, że jesteś ogarnięty w swojej dziedzinie i ładnie się ubierz
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Miałem zaszczyt uczestniczyć w takowej rozmowie w poniedziałek :) Mianowicie wyglądało to tak, że dostałem test do rozwiązania i później pokrótce omawialiśmy moje odp. Dodatkowo była dłuższa rozma, o tym jak działa firma itd itd.
Na pewno ubierz przynajmniej jakąś koszule
komentarz 15 kwietnia 2015 przez FilipM Początkujący (420 p.)
Dzięki, jestem już po rozmowie :) Udało się ;)
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
No i jak było ? Opowiadaj
komentarz 16 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Też jestem ciekaw - opowiadaj! :)
komentarz 6 lipca 2015 przez nowakowskiok Nowicjusz (100 p.)

Ja jak miałem rozmowę w IT, to pytali nie głownie o doświadczenie, co umiem zrobić. Wcześniej trochę poczytałem z http://[url=http://ksservice.pl/]Ks Service[/url]  co trzeba powiedzię na rozmowie i jakos poszło.

 

0 głosów
odpowiedź 15 listopada 2016 przez burczu Nowicjusz (140 p.)

Ze swojej strony mogę polecić ten artykuł na temat rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko front-end developer.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,571 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,084 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
+5 głosów
3 odpowiedzi 1,371 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...