• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poszukuję dobrego podręcznika/ćwiczeń do nauki języka angielskiego głównie do matury

Object Storage Arubacloud
0 głosów
747 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bandolero66 Początkujący (260 p.)

Dobry wieczór,

poszukuję jakiś dobrych podręczników/ćwiczeń przygotowujących do matury z języka angielskiego, zależy mi głównie na tym aby przy każdym zadaniu były odpowiedzi, tak abym po skończeniu mógł sprawdzić czy to co właśnie rozwiązałem jest poprawne, ktoś miał styczność z jakimś dobrym podręcznikiem i mógłby coś polecić? 

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
A książek w szkole nie masz :D? Przecież po to one sa - i one nie ucza ANGIELSKIEGO, a uczą "ANGIELSKIEGO NA MATURE" co jest niestety przykre, ale na tym Ci zależy? :D

 

wszystkiego http://www.angielski.e-matura.net/ksiazki-i-czasopisma    tego typu ksiązki  jak repetytoria na odp. poziomie :)
komentarz 13 kwietnia 2018 przez Bandolero66 Początkujący (260 p.)

Matura nie jest moim jedynym celem, chciałbym nauczyć się języka i trochę poszerzyć swoją wiedzę odnośnie gramatyki. Sam dla siebie uczę się poprzez oglądanie seriali, filmików, czytanie wszelkich tekstów w internecie, jednak w przyszłości przyjdzie czas na maturę, i chciałbym kreować swoją wiedzę już teraz w tym kierunku. Oczywiście mam jakieś tam podręczniki szkolne, jednak co mi po nich jak nie mam możliwości sprawdzenia poprawności swoich rozwiązań - właśnie na tym mi zależy najbardziej, ćwiczenia z odpowiedziami, jeżeli coś takiego w ogóle istnieje :/ 

+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

Nie zgodzę się z z Wiciorny bo jakoś trudno mi dostrzec różnicępomiędzy "angielskim" a "angielskim pod maturę" - bo co, list na maturze napiszesz pięknie a wiadomości na forum to już ni hu hu ?? Więc moja rada jest taka, żebyś uczył się po prostu angielskiego tylko tematykę wziął bardziej pod maturę - a w przyszłości angielskis się naprawdę przyda.

Jest masa książek typu Repetytorium maturalne które pozwalają poćwiczyć angielski właśnie w odniesieniu do matury i wydaje mi się że jakieś (w sumie jakiekolwiek) repetytorium znanego wydawnictwa to już jakiś krok w przód.

Jeżeli chodzi o inne źródła to na maturze na początku jest słuchanie - możesz używać słuchanek z repetytorium ale one są zwykle po prostu nudne i się zniechęcisz, ja tutaj polecam po prostu YouTube - jest tam tysiące kanałów popularnonaukowe, podróżnicze, o filmach, itp. - znajdź kilka dla siebie i oglądaj je - just for fun :)

Co do słownictwa to repetytorium myślę że w 100% tę zawiera - bo po to ono jest + jakieś stare podręczniki.

Czytanek - internet jest duży a stron angielskich jest cała masa. Na maturę często brane są teksty z czegoś typu nationalgeographic więc polecam zaglądnąć na ich stronę, poczytać artykuły, albo ogólnie - znaleźć coś co cię interesuje.

Ni i gramatykę - tutaj już konkretnnie mogę polecić książkę Grama to nie drama Arleny Will (to YouTuberka, możesz zajżeć na jej kanał) ta książka według mnie jest bardzo fajnie zrobiona, wiele tłumaczy i pozwala sobie wszystko w głowie poukładać, a jak się przyłożysz to w miesiąc ją zrobisz.

Ale najważniejsze jest to (w każdej maturze) zeby przerobić stare testy.

\Czasu nie masz dłużo, więc życzę powodzenia i do roboty :D

komentarz 13 kwietnia 2018 przez Bandolero66 Początkujący (260 p.)
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

Akurat czasu mam jeszcze całkiem sporo, bo aż 2 lata, aczkolwiek chciałbym wdrażać gramatykę do mojej wiedzy, bo obecnie nie jest ona moją mocną stroną, dlatego poszukuję głównie źródeł w których mógłbym przećwiczyć dane zagadnienie na bazie zadań i sprawdzić swoje rozwiązania - tego mi właśnie brakuje w dotychczasowych źródłach wiedzy :/
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2019 przez Malgosia Użytkownik (610 p.)
Najlepsza książka z jakiej uczyłam się gramatyki angielskiego to "English Grammar in Use" autor  Raymond Murphy.

Pozdr

Małgosia
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Podobne pytania

+4 głosów
4 odpowiedzi 895 wizyt
+5 głosów
9 odpowiedzi 2,675 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 276 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...