• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana z Buildera 6

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
373 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w C i C++ przez Username Obywatel (1,350 p.)
Dzień dobry!

Ponieważ builder 6 już nie sprosta mym oczekiwaniom i cóż.... starością mnie wkurza. Chciałbym coś nowszego/podobnego, co prawda nie ma sensu kodowania w formach skoro umiem SFML ale czasami wole formy. QT odpada, za dużo uczenia się. Nie polecajcie mi bibliotek typu SFML bo jak napisałem już jedną umiem.
komentarz 11 kwietnia 2018 przez jeremus Maniak (59,720 p.)

może Visual Studio ? (  C# i .NET)

komentarz 11 kwietnia 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
też o tym myślałem, ale nie chce mi się od nowa uczyć nowego języka :/
komentarz 11 kwietnia 2018 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
nie taki znowu on nowy - bardzo podobny do c++
komentarz 11 kwietnia 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
Tak, ale wszystkie deklaracje (np. zmiennych) trzeba się uczyć od nowa
komentarz 11 kwietnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@Username,

QT odpada, za dużo uczenia się.

Zatem każda biblioteka odpada.

komentarz 11 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

@Username, tak jak pisze j23. A ty chyba username nie wiesz co to informatyka.

Informatyka = (0.7  * rozwój) + (0.1 * pisanie kodu) + (0.2 * myślenie).

 

Rozwój. Nauka. Doświadczenia. Jak chcesz to zdobywać? A skoro piszesz, że z Qt jest dużo nauki, to ty WinApi nie widziałeś.

komentarz 11 kwietnia 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
Nie chcę oglądać 120 odc. (jak kiedyś ktoś mi podesłał) w pisaniu w QT, potem jeszcze się okaże że mi się nie przydadzą. Z resztą Allegro i Sfml (np.) mają o wiele wiele mniej nauki
komentarz 11 kwietnia 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
Dodam drugi powód, którym jest instalowanie, za nim to się zainstaluje to potrwa to wieki
komentarz 11 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nie jesteś tu z pasji.

Szkoda Ci poczekać trochę czasu na zainstalowanie najbardziej przystępnej biblioteki okienkowej?

Nie musisz znać całego Qt. Narzędzia dobiera się do zastosowań. Allegro i SFML są do gier.
komentarz 11 kwietnia 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
trochę? Na moim PC trwa to wieczność :/
komentarz 11 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
A gdybyś miał instalować Gta5, poczekałbyś?
komentarz 11 kwietnia 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
Hmmm... instalacja z płyty nie trwa tak dużo.
komentarz 11 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
60gb..
komentarz 11 kwietnia 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
nadal szybciej niz QT, gta V z płyty instaluje się ok. 1 godz.

PS. jak byś widzał że coś Ci zgłaszam, to przez przypadek klikam flage a nie to do kometowania :/
komentarz 11 kwietnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@Username, Ty z tym instalowaniem to na serio?

 

 

 

komentarz 11 kwietnia 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
Tak
komentarz 12 kwietnia 2018 przez Raveena Użytkownik (500 p.)
Nie wiem ile się instaluje QT na komputerze, ale Visual Studio 2015, które ma z 32 GB na moim komputerze instaluje się ~4-5h, ale zgadzam się z Swipeyro, że jak ktoś lubi naprawdę programować to poczeka ten czas aż mu się zainstaluje środowisko i potem będzie miał frajdę z pisania kodu:).

A po drugie jest jeszcze Code::Blocks do programowania, ale raczej nie okienkowego, ale przynajmniej się szybko instaluje czyli ~5-10 min na dosyć starym komputerze PC, bo z płytą główną DDR 2 :P:D. Wiem, zabytek jak na dzisiejsze czasy, ale jeszcze działa :P:D.
komentarz 12 kwietnia 2018 przez Raveena Użytkownik (500 p.)
Wątpię czy Username ma tak stary komputer jak ja, ale w mojej wypowiedzi chciałam pokazać przykład jak na moim komputerze długo się instaluje program do programowania, bo do mnie też za bardzo nie przemawia to, że ktoś mówi, że program się długo instaluje :). Poza tym trochę zmieniając przysłowie to: "Kto lubi programować ten poczeka na instalację programu:)".
komentarz 12 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Ja mam tak:

Intel Core 2 Duo E7500 2.93GHz

3.5 GB RAM DDR2

Integra (sam nie pamiętam jaka)

2x dysk SATA1. Jeden ~180gb drugi 230.

 

No i wszystko śmiga. Tylko, że mi procek chodzi na kremie do rąk i temperatury są coraz gorsze. Już muszę pastę kupić.
komentarz 12 kwietnia 2018 przez Raveena Użytkownik (500 p.)
To i tak masz szybszy komputer ode mnie trochę :P. Bo ja mam tak:

Intel Core 2 Duo E 6750 2.66 GHz,

2 GB RAM DDR2,

Karta graficzna NVidia GeForce 210,

1x dysk SATA1, 180GB :).

Dobrze przynajmniej, że chodzi na kremie :P. Mój chodził bez kremu i pasty, dopiero zaczynam coś tam grzebać w komputerze, ale przynajmniej będe wiedzieć na przyszłość, że z pastą śmiga wszystko jeszcze lepiej, bo o wiele mniej się grzeje. Ale krem to też nie jest głupi pomysł do użycia do procesora :). Zawsze można by zrobić jakiś tytuł: "Różne użycia kremu do rąk. Także w informatyce do komputerów :D".
komentarz 12 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
O kremie dowiedziałem się, kiedy nie miałem pasty pod ręką a kompa z dwóch składałem.

Użyłem kremu i miał temperatury jak przy paście, ale teraz to tam jest pewnie czarna breja.
komentarz 12 kwietnia 2018 przez Raveena Użytkownik (500 p.)
W sumie każde wyjście jest dobre jeśli działa dobrze :).

Może i jest czarna breja, ale przynajmniej nie musiałeś się martwić o to, że nie masz pasty i że komputer może Ci się zepsuć, bo krem też okazał się bardzo dobrym produktem do zmniejszenia temperatury procesora:).

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 241 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2018 w C i C++ przez MikeMG Początkujący (330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 336 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,094 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...