• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór dziedziny informatyki.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,282 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Karolczak Nowicjusz (120 p.)
Cześć.

  Ostatnio obserwujemy bum na szkoły programowania i za jakiś czas ,  wbrew statystykom które są lansowane przez bootcampy ,może dojść do sytuacji że pracy dla wszystkich zabraknie.

  Informatyka to nie tylko programowanie więc jaka inna dziedzina informatyki może zapewnić nam dobry zawód ,pożądany nie tylko w naszym kraju ale i na zachodzie?

7 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Nie zgodzę się co do braku pracy dla programistów. Rośnie liczba programistów, ale spada poziom kwalifikacji. Generalnie jeśli jesteś w czymś dobry to prace znajdziesz. Tyczy się to bycia hydraulikiem, kucharzem czy programistą. Mówi się, że obecnie pracy dla programistów jest więcej niż ich samych. Co wcale nie musi oznaczać, że będzie się łatwo dostać. Dużo ludzi narzeka na trudności w znalezieniu pracy na tym ogromnym rynku. Czemu? Bo jakaś część "programistów" jest po prostu kiepska. Danych nie mam, ale mogę się założyć, że ten procent będzie rósł, bo coraz więcej ludzi idzie na studia informatyczne i kursy dla kasy a nie z zainteresowania. Olewa zajęcia, byle 3, byle najprostsze projekty, nic ponad to czego się od nich wymaga. A kiepskich uczelni wyższych jest jeszcze więcej. Kończysz studia i nie umiesz nic. No chyba, że nie uczyłeś się zdawać egzaminów, tylko programowania. Liczbę "programistów" na rynku pracy pompują także kursy w stylu "zostań programistą w tydzień".
Ja myślę, że cały czas warto uczyć się programować i to bardzo długo się jeszcze nie zmieni.
Ponadto rynek w Polsce w niektórych miastach dopiero się rozwija, więc na pewno stanowisk będzie coraz więcej.
Trzeba też wspomnieć, że programowanie to nie jest jedno stanowisko tylko ogrom różnorodnych możliwości.
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Bootcamp nie równa się z byciem programistą, co najwyżej można po tym robić stronki dla Januszy biznesu. Jest tyle dziedzin programowania, że dobrze płatnej roboty starczy na dekady.

Mogę Ci jedynie odradzić bycie serwisantem sprzętu komputerowego.
komentarz 10 kwietnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Dokładnie, po bootcampie robisz stronki tylko dla Januszy biznesu.

Dla Szymonów i Dawidów biznesu wymagania są znacznie wyższe.
komentarz 10 kwietnia 2018 przez Karolczak Nowicjusz (120 p.)

@Daniel90,
Dobra rada cenniejsza jest niż złoto:-)

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Z odpowiednim CV praca się znajdzie w każdej dziedzinie informatyki - zwłaszcza że ciągle pojawiają się nowe możliwości (ostatnio czytał artykuł o dużym braku specjalistów w dziedzinie sztucznej inteligencji) , poza tym jakoś trudno mi uwieżyć że nagle zaleją nas informatycy po kursach za kilka stów - tak samo dużo osób studiuje informatykę ale z tego trzeba wybrać uczelnie które są czegoś warte oraz wziąć poprawkę że tam dużo osób odpada.

Myślę że najlepszą dziedzina to ta która cię interesuje bo praca dla kogoś z odpowiednimi umiejętnościami się na pewno znajdzie.
komentarz 10 kwietnia 2018 przez Karolczak Nowicjusz (120 p.)
No bez przesady że za kilka stów.Bootcampy jednak się cenią.Kwestia czy ktoś po wzięciu ode mnie pieniędzy naprawde się zainteresuje czy dorwe po ich kursie robote czy nie.
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Spójrz sobie na zawody przyszłości. Będą potrzebni specjaliści do różnych dziedzin, np.:

  • IoT - Internet rzeczy
  • Big Data
  • Machine Learning
  • Inteligentne miasta
  • Sztuczna inteligencja
  • Data Scientist
  • Biotechnologia

One wszystkie będą mniej lub bardziej bazować na technologiach.

1
komentarz 10 kwietnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
I co śmieszne, wszystkie można wrzucić do worka "programowanie" :P
komentarz 10 kwietnia 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Pieczenie chleba to też programowanie. Trzeba znać dokładny algorytm cheeky

komentarz 10 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

Czyli, żeby się odlać też muszę być programistą? laugh

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Obecnie najwyższa kasa to Big Data i IT security. Ta druga działka jest już teraz bardzo dobrze opłacana, a za kilka lat będzie jeszcze lepiej. Można by ją polecić każdemu (kto nie chce bardzo dobrze zarabiać ?) gdyby nie jedna sprawa - jest to cholernie trudna, wymagająca dziedzina.
0 głosów
odpowiedź 17 września 2019 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Machine learning, AI
0 głosów
odpowiedź 17 września 2019 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Wielu zapomina też komentujących tu, że można iść na studia doktoranckie i zająć się matematyką dyskretną/teorią automatów/teorią kategorii itd.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 675 wizyt
pytanie zadane 16 września 2019 w Inne języki przez LubieNalesniki Użytkownik (610 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 4,273 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Burzliwa Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,382 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...