• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rocznica programowania ;) [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
710 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2015 w Offtop przez niezalogowany
edycja 25 czerwca 2015
No więc jak w pytaniu, kiedy jest wasza rocznica programowania, ile lat już programujecie, czy mieliście może jakieś... Chwilka, nie chce mi przejść przez gardło... PRZERWY :D Dość długie oczywiście, odpowiedzi typu: ,,Nie wytrzymałem, bo nie miałem kompa na tydzień :D" nie uznaję ;)

Na dole ankieta, żeby sprawdzić czy mamy tutaj więcej starych wyjadaczy, czy początkujących laików ;) Oczywiście nie mówię, że 15-latek nie może wiedzieć więcej niż 25-latek, to przecież nie jest zależne od wieku https://forum.pasja-informatyki.pl/31053/ile-masz-lat?show=31060 W odpowiedziach napiszcie ile dokładnie lat programujecie. No to ja zacznę ;) Programuję już od... Kurczę, nawet nie rok! A tyle się nauczyłem, dzięki Mr.Zet'owi i Jerzemu Gręboszowi... Dziękuję T_T... :D Nie no, programuję od ok. 9 miesięcy i pruję naprzód, nie zatrzymuję się ;)

Dziękuję za odpowiedzi ;D

@Edit: wow, dostałem 2 zgłoszenia i parę łapek w dół od jakichś trolli :| Myślicie, że się tym przejmuję idioci?! Możecie to zgłaszać ile chcecie, ja i tak wiem, że nie zrobiłem niczego złego!!! Przepraszam, to nie było do was, drodzy użykownicy, tylko do tych trolli ;)
Możliwe odpowiedzi:
Mniej niż 5 lat (38 głosów, 75%)
5-9 (7 głosów, 14%)
10-14 (3 głosów, 6%)
15-19 (2 głosów, 4%)
20-24 (0 głosów)
25-29 (0 głosów)
30+ (1 głos, 2%)

13 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Ja od grudnia, wtedy spotkałem się pierwszy raz z PHP i to było zauroczenie od pierwszej zmiennej :P
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
Hah :D Zmiennej... Ahhh, te czasy, kiedy się nie wiedziało czym jest zmienna :D To ja zacząłem od... Miesiąc po zaczęciu roku szkolnego... PAŹDZIERNIK! Coś koło października ;)
+2 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
3 lata z kilkumiesięcznymi przerwami :D Jednak przez ostatnie kilka miesięcy praktycznie codziennie coś kodzę.
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
I koduj dalej ;)
+2 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez achilles147 Dyskutant (9,580 p.)
ja w teori około 4 lata, w praktyce jednak wyglądało to trochę inaczej. 1 rok studiów pierwsza styczność na pierwszy ogień idzie c++ . Początki były dośc trudne szczególnie dla mnie, który nigdy wcześniej nie miał styczności z programowaniem :D. Po dwóch semestrach programowania była spora przerwa około roku gdzie nie robiłem praktycznie nic. Nastepnie nadszedł czas na C# nie wiem co mnei wtedy natchneło ale znowu mnie wciągneło programowanie (tyle że już nie obowiązkowe). Od tamtego czasu już dzielnie wojuje z programowaniem(C#, C++ zależnie jak zawiało). Od 2 miesięcy jako zawodowy programista .net:)
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
To ja się tymi Microsoft'owymi językami nie zajmuję :3 Ale widzisz, początki takie sobie a tu takie coś... A to ty masz pracę?
+1 głos
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
3 lata, ale czekam na DeLoreana aby wrócić do starych czasów.
+1 głos
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez Anonim Mądrala (6,000 p.)
Ja programuję mniej więcej od roku, na początku czerwca 2014 znalazłem przypadkiem kanał pana Mirosława.
+1 głos
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez Mrozo Obywatel (1,260 p.)
Haha widzę że sami początkujący jak na razie. To ja się dołączę. Programować zacząłem jakiś rok temu na wakacjach. Jako takich przerw nie miałem jednak mógłbym bardziej skupić się na jednym języku zamiast ciągle rozpoczynać przygodę z nowymi (aktualnie 6).
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
To ja C++ umiem dużo i dalej się uczę, ale od niedawna przeplatam to z Python'em, bo chciałem go poznać ;)
komentarz 25 czerwca 2015 przez Mrozo Obywatel (1,260 p.)
Ja w 1 klasie technikum Łączności zostałem uświadomiony, że po 4 miesiącach nauki c++ jestem na poziomie 1 roku, ale studiów :D. Więc do wszystkich ludzi, którzy narzekają, że nie poszedli do dobrej szkoły itp - i tak zawsze sami będziecie na siebie zdani (no i na Google xd)
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
Hah :D Na Google to jest zdany każdy człowiek używający internetu. Ale rzeczywiście, nieważne jaka szkoła i tak więcej nauczysz się sam ;) Mam nadzieję, że dojdę do twojego poziomu :3
+1 głos
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Programuję od maja ubiegłego roku. Niedawno minął rok od kiedy zaczałem kodować. Większych przerw nie było.
+1 głos
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez daan Pasjonat (17,640 p.)
Pierwszą styczność z programowaniem miałem w 3 gimnazjum jakieś 6 lat temu ? :| ah ten html i "zaawansowane" strony www :D
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
Co nie? :D Pierwszy język jaki się poznaje bez swojej inicjatywy, bez swojego pomysłu to właśnie HTML w gimnazjach ;)
komentarz 25 czerwca 2015 przez daan Pasjonat (17,640 p.)

albo "logo komeniusz"  i programowanie żółwia xD ale "świadomości programistycznej" nabrałem dopiero w technikum gdy zdałem sobie sprawe, że nauczyciele mają gdzieś czy mnie czegoś nauczą i musiałem zacząć uczyć się sam, dopiero wtedy stwierdziłem, że to jest to co chce robić :P

+1 głos
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Uzmysłowiłeś mi, że to będzie już jakieś 10 lat, bo z PHP pierwszą styczność miałem w 2005 roku. Od tamtego czasu zmieniło się naprawdę sporo.

Jak na 10 lat to w gruncie rzeczy mało umiem. Dobrze, że w końcu będę mieć wakacje i nauczę się tego Go.
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
Aż 10 lat?! SUPER!
komentarz 25 czerwca 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Wtedy, kiedy Ty zaczynałeś PHP, ja zaczynałem HTML. Moja pierwsza styczność z PHP to było... include(). Nie umiałem programować, ale używałem include(). To i tak było coś - w świecie zdominowanym przez ramki i <marquee> ^^
komentarz 25 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Sory za pytanie nie związane z tematem, ale co to te Go, framework jakiś?
komentarz 25 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

@Sebastian Brożek język od Google'a: http://golang.org/

0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
W sumie ciekawy temat, aż napiszę coś od siebie, pewnie to znów będzie całkiem "krótki" post, ale co mi tam ;)

Moja pierwsza styczność z programowaniem odbyła się jakieś powiedzmy pi razy drzwi ~8 lat temu. Wtedy to w wieku lat 15-nastu w którejś tam klasie gimbazy dowiedziałem się, że gry robi się w języku programowania zwanym potocznie C++. Jakoś tak zabawnie się złożyło, że niedługo po tym zdarzeniu koledze coś się popsuło z kompem, więc pojechałem mu go powiedzmy naprawić. W tym momencie muszę nadmienić, że w tamtych czasach dostęp do internetu nie był tak powszechny jak dzisiaj, a szczególnie gdy się mieszka na takiej wsi jak moja. Dobrze poszedłem, zrobiłem co miałem zrobić, a przy okazji w necie poszukałem jakiś materiałów dot. C++, natrafiłem wtedy na "Od zera do gier kodera", pobrałem no i już potem odpaliłem tego pdfa u siebie na kompie, jako, że internetu to ja nie miałem jeszcze później przez długi czas, to tak się uczyłem z tej powiedzmy książki programowania, początki były trudne, oj bardzo trudne. Teraz są każdy ma internet i są fora, gdy coś jest niejasne wystarczy napisać na jakimś forum, wtedy niestety tak nie było i trzeba było do wszystkiego dochodzić samemu, tak więc dochodziłem i tak powoli uczyłem się tego języka. Tak mijały miesiące, później w końcu założyłem sobie neta i jakoś poszło do przodu poznawałem nowe języki itd. Prawdziwa zabawa zaczęła się jakieś 3-4 lata temu, gdy dostałem swoją pierwszą pracę jako programista, myślałem wtedy, że potrafię sporo z tego całego "programowania", nie umiałem nic.

Obecnie powiedzmy te ostatnie 4 lata, podczas których programuję coś zawodowo to jest ciągłe rozwijanie się i szkolenie w różnych dziedzinach i im wydaje mi się, że wiem już sporo, zaraz dowiaduję się, że nie wiem nic. No może nie takie dosłowe nic, ale po prostu spotykam coraz więcej ludzi, którzy po prostu pokazują mi, że jeszcze sporo mi brakuje do ich poziomu, ale dobrze wiem, że w ich przypadku to też tak wyglądało, więc się nie martwię. Stale się rozwijam. Obecnie uczę się nowej technologii, a raczej kilu nowych rozwiązań, czyli od jakiegoś pół roku zaczynam od początku, bo sama wiedza dot. składni to nie jest znajomość języka, trzeba jeszcze poznać wzorce, dobre praktyki i ogólnie koncepcję, więc oprócz samego języka trzeba nauczyć się masy rzeczy, które go otaczają.

Teraz trochę patrzę z politowaniem na studentów, którzy się chwalą jacy to nie są dobrzy w tym co robią, bo wiem, że to co oni wiedzą ja już wiem od dawna, a to co dla mnie jest teraz mega super i ogólnie awesome, to dla kogoś z większym doświadczeniem jest czymś normalnym i niczym szczególnym. Także niby zajmuję się programowaniem od tych powiedzmy 8 lat, a tak na prawdę czuję, że jeszcze zbyt wiele nie potrafię i trzeba stale się rozwijać i nie można stać w miejscu ;)
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
KRÓTKI?!?!?! No chyba cię porypało! :D Ja też lubię się bardzo rozpisać, ale bez przesady! :D Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, ale powiedz mi jeszcze, gdzie pracujesz? Czy jest tam fajnie? Tak z ciekawości oczywiście :3
komentarz 25 czerwca 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Obecnie pracuję zdalnie, czyli w domu, a w domu to bywa różnie :D
A jeżeli chodzi o samą firmę to biura nie widziałem i nie wiem czy w ogóle istnieje, szefa też nie widziałem, ale on raczej istnieje, bo się z nim kontaktuje, hajsy też się zgadzają, więc nie narzekam :D
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
To super :D Pewnie masz dużo wolnego czasu, czyż nie? ;)
komentarz 25 czerwca 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Zależy od dnia, czyli zależy od tego co trzeba zrobić i na kiedy ;)
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
Ale jak już masz wolny dzień, to luzik, nie? ;)
komentarz 25 czerwca 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Jak mam wolne to mam wolne, nad czym tu się rozwodzić?
0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Ja programuje od ok. dwóch lat.
0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez Frezen Obywatel (1,330 p.)
Swoją pierwszą styczność z programowaniem miałem już dosyć dawno w gimbazie (chociaż to dawno nie jest bo mam obecnie 18 lat). Wtedy to chciałem nauczyć się programować w C++. Przeczytałem kilka artykułów ale jakoś nie miałem zapału żeby dalej to robić. Zaczełem się uczyć samemu dopiero tak na prawdę jakieś kilka miesięcy temu, gdy rozwiązując testy na stronie egzamin-informatyk.pl był link do kanału pana Zelenta. Wtedy chyba pojawił się 1 odcinek z CSS i właśnie go obejrzałem bo HTML już umiałem. A ponieważ bardzo spodobało mi się w jaki sposób pan Zelent tłumaczy to postanowiłem obejrzeć kurs C++ i rzeczywiście się opłaca. Może i na razie jestem bardzo początkującym programistą, ale z czasem powinno być lepiej, bo mam zapał by dalej się uczyć poza tymi odcinkami z YT.
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
To jak skończysz kurs u Mr. Zet, to kup sobie książkę ,,Symfonia C++". Oczywiście jeśli nie zabraknie ci zapału ;)
komentarz 25 czerwca 2015 przez Frezen Obywatel (1,330 p.)
Właśnie planuję na wakacje kupić sobie tą książkę ;)
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
To super! A wystarczy ci nawet po wakacjach, bo jest strasznie gruba! Ale to przez jej ogrom informacji ;)
0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Zacząłem od Pascala w 2 liceum. Programowaliśmy chyba trochę więcej niż jeden semestr, później robiliśmy inne rzeczy. Wtedy postanowiłem sam pouczyć się Javy, ale szybko zrezygnowałem, bo jakoś nie mogłem wszystkiego zrozumieć, uczyłem się z internetu z tekstu, a nie z filmików. Później około rok nie programowałem, po tym czasie zacząłem się uczyć C z youtube i uczenie się z filmików bardziej mi się spodobało. Potem (nie przerobiłem wtedy całego tego kursu) przestałem programować, aby mieć więcej czasu na naukę do matury. Teraz od miesiąca uczę się dalej C. Dokończyłem  kurs z youtube i znalazłem kurs C w pdf, z którego się obecnie uczę. Uważam, że umiem mało, ale staram się powiększać swoją wiedzę.
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
No i powiększaj tak dalej ;)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...