• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czyszczenie komputera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
208 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Zawisza czarny Obywatel (1,690 p.)
Jak przeczyscic komputer sprężonym powietrzem żeby nie uszkodzić pc?

Muszę wszystko odłączyć czy wystarczy tylko z gniazdka.

Na co należy uważać przy czyszczeniu, nigdy tego nie robiłem więc proszę o pomoc

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Odłączyć kompa, położyć na boku, otworzyć bok obudowy i dmuchać. Nic się nie stanie, uważaj tylko przy wiatrakach, najlepiej je przytrzymać i dmuchać żeby się nic nie polamalo.
komentarz 9 kwietnia 2018 przez niezalogowany

położyć na boku

To zależy od rodzaju obudowy. Ale generalnie nie ma potrzeby umieszczania PC w jakiejś konkretnej pozycji. Ważne, aby nie zablokować wylotów powietrza kurzu.

komentarz 9 kwietnia 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Na boku żeby wygodnie było ;)
–4 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Wyłączyć z gniazdka (wystarczy). Zdjąć całkowicie obudowę, komputer położyć na płask. Nie polecał bym "przedmuchiwania". Ja do czyszczenia używałem zwykłego odkurzacza z założoną miękką szczotką (jaka jest przewidziana do miękkich powierzchni - foteli, tapicerek). Robiąc to delikatnie, z wyczuciem bardzo dobrze oczyścisz płytę główną i wszystkie zakamarki.
komentarz 9 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nigdy odkurzaczem.
komentarz 9 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
- Z powodu?
komentarz 9 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

1. Może pieprznąć iskra

2. Takie czyszczenie jest strasznie niedokładne, nie dobierzesz się w malutkie miejscówki, gdzie kurzu jest często najwięcej

3. Możesz przypadkiem odkurzaczem rurką od odkurzacza walnać w jakiś kondensator czy coś i możesz go po prostu oderwać

4. Strasznie ciężko robić to odkurzaczem

Puszka sprężonego powietrza kosztuje ~10zł. Bardzo dokładne odkurzanie, starczy na kilka komputerów, nie używa się do tego prądu. Potem dopiero ewentualnie gdy czyscilo się gdzieś w pokoju odkurzyć cały wydmuchany kurz.

komentarz 9 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
W Komputerze gromadzi się b.dużo kurzu. Jest lepki i przylega do wszystkiego. Nie jest to kurz, który można łatwo usunąć, wydmuchnąć. Bez "mechanicznego" wzruszenia niewiele zdziałasz.

Co z tego, że wydmuchasz kurz z komputera, jak rozpylisz go po ścianach i całym pomieszczeniu. Do tego nabawisz się choroby. (Kurz jest silnym alergenem).

Odkurzaczem czyściłem komputer kilkakrotnie, w nic nie walnołem, nic nie "pieprznęło". (Zdarzało mi się walnąć samochodem w ścianę). Iskra nie "pieprznie", jeśli odkurzacz ma plastikowe rury. (Można też użyć sprzętu na akumulator.)
komentarz 9 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Jeszcze nigdy nie widziałem odkurzacza z metalową końcówką..
komentarz 9 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Ja mówiłem o rurach, na których osadza się szczotki, ssawki - nie o końcówce. Jeśli chodzi o rury, to część odkurzaczy ma metalowe rury.
komentarz 9 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Dobra, przekonałeś mnie z tym odkurzaczem, ale żeby czyścić rurą od odkurzacza kompa? Z tego co wiem są cienkie nakładki na rurę, a taką rurą szłoby to strasznie mozolnie i niedokładnie.
komentarz 9 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Nie samą rurą!  Na rurę nakładamy miękką, delikatną szczotkę, lub tzw. końcówkę szczelinową do wyciągania kurzu z zakamarków.
komentarz 9 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
No wiadomo, teraz zobaczyłem, że źle zrozumiałem jedno Twoje zdanie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 292 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez MrMock Bywalec (2,890 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 327 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 64 wizyt
pytanie zadane 13 marca w Sprzęt komputerowy przez Dogetime Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...