• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Backup strony za pomocą FileZilla

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
713 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez greenzielony Nowicjusz (120 p.)
Cześć, chciałbym zrobić backup strony za pomocą programu FileZilla, jestem zalogowany, ale nie za bardzo wiem jakie pliki skopiować.

Czy powinienem skopiować cały folder z nazwą domeny z "domains" (który pobiera się dość długo), czy wystarczy pobrać jakiś inny konrektny folder np. z public_html?

Z góry dzięki za pomoc i porady.

Pozdrawiam!
komentarz 8 kwietnia 2018 przez niezalogowany
powinno wystarczyć z public_html, ale zależy tak na prawdę jak wygląda struktura plików na serwerze itp... czy to system CMS jakiś, czy zwykłe statycznie pliki html, czy strona ma bazę danych itp...

Często usługodawcy hostingu oferują backup serwera, myślę, że to by Cię zadowoliło w 100%, gdyby było dostępne u Ciebie
komentarz 8 kwietnia 2018 przez greenzielony Nowicjusz (120 p.)
prowadze bloga na zwyklym wordpressie, jestem zielony w te klocki. Zwykły blog. Mam nadzieje, ze te informacje sa pomocne

hosting mam w zenbox i oni z tego co widzialem tego juz nie udostepniaja. Robia sami, ale wolalbym od czasu do czasu zrobic wlasna kopie fizyczna
komentarz 8 kwietnia 2018 przez niezalogowany

przetestuj wtyczkę UpdraftPlus WordPress Backup Plugin

Instalujesz, klikasz Backup Now i masz cały backup strony razem z bazą danych ;)
Oczywiście pliki zapisują się na serwerze, ale możesz ustawić też, że będą wysyłane np. na DropBoxa itp

To też chyba lepsza opcja niż kopiowanie plików z serwera do siebie na kompa (bardziej optymalna)

Oczywiście też jak zrobisz backup wtyczką to spakowane pliki możesz śmiało zgrać na kompa jak je namierzysz, gdzie się znajdują na serwerze, bo z głowy nie pamiętam gdzie są

komentarz 8 kwietnia 2018 przez greenzielony Nowicjusz (120 p.)
Szczerze to mam ograniczone zaufanie do takich plikow, wolalbym aby te pliki byly tylko u mnie oraz u dostawcy hostingu. Moze to wynik mojej ograniczonej wiedzy na ten temat i nieufnosci do firm oferujacych takie uslugi (przechowywanie w chmurach). Rozumiem, ze jesli bede jednak kopiowal caly folder z "domains" to w razie crashu uda mi sie postawic wszystko na nowo z tych plików?
komentarz 8 kwietnia 2018 przez niezalogowany

Jeżeli skopiujesz same pliki z serwera (FilleZilli) to nie będziesz miał pełnego backupu. Musisz jeszcze zrobić backup bazy danych -> to najlepiej zrobić logując się do bazy danych (do phpMyAdmin) i zrobić export bazy danych wordpressa.

Zostanie wtedy wygenerowany plik z rozszerzeniem [nazwa_bazy_danych].sql i ten plik jest dla Ciebie najważniejszy na świecie razem z plikami wordpressa ;)

Dane do logowania do bazy danych znajdziesz w pliku wp-config.php w głównym katalogu wordpress'a, a to jak się dostać do panelu logowania to już musisz poszukać u swojego usługodawcy

komentarz 8 kwietnia 2018 przez greenzielony Nowicjusz (120 p.)
Okey, czyli muszę bardziej ogarnąć temat, dziękuje za uświadomienie mi skali zjawiska.

Pozdrawiam serdecznie!

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 3,693 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez KacperTegoPodworka Początkujący (250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 160 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 10,770 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...