• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

autododanie id do tabel

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
123 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w SQL, bazy danych przez sapero Gaduła (4,100 p.)

Witam, nie wiem jak to fachowo się nazywa i czy to dobre rozwiązanie..

Chciałbym przy rejestracji użytkownika zrobić tak by podczas rejestracji id,login,hasło,email dodawały się do tabeli USERS a jednocześnie w tym czasie do tabeli ADDRESS dodawał się id,adres,miasto,państwo.

Tutaj chciałbym żeby użytkownicy byli połączeni tym samym id w tabelach, kiedy będę wyciągał dane z tabeli to będę szukał:

SELECT adres FROM address WHERE id=23;

będę też miał inne tabele i tam też chciałbym powiązać dane z tabeli dla danego użytkownika z ID. Tak aby każe ID w tabli było dla konkretnego użytkownika.

Nie wiem czy to dobra praktyka i czy to będzie dobry pomysł?

Jak to najlepiej rozwiązać?

Dziękuję za pomoc z góry:) 

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Najlepiej scalić te dane w jedną tabelę

Ps. To czego szukasz to relacja

komentarz 8 kwietnia 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
mogę prosić o jakiś przykład lub konkretniejsze objaśnienie? jestem laikiem jeżeli chodzi o sql
komentarz 8 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
http://lmgtfy.com/?q=sql+relacja

Słowo-klucz: Relacja, SQL Relacja, Relacja jeden do wielu, Relacja wiele do jednego, Relacja wiele do wielu.
komentarz 8 kwietnia 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)

ok jednak szukam i nie ma objaśnienia w praktyce które rozwiązuje mój problem? nie wiem jak to w praktyce wygląda a w internecie znalazłem tylko objaśnienia jednak:(

czy jak ustawie te relacje to przy utworzeniu użytkownaikaautomatycznie pojawią się rekord w tabeli address?czy musze go dodać po stronie zapytania w php:

INSERT

chodzi mi o to czy tworząc usera będę mógł już zrobić 

UPDATE

rekordu gdzie id = id użytkownika z tabli USER?

 

komentarz 8 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Do dwóch tabel, dane musisz wstawić osobno. Podobnie z edycją. Jedyne co mają wspólne, to id po którym nawigujesz się.
komentarz 8 kwietnia 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
ok. czyli w phpadmin nie ma takiego czegoś ze tworząc usera doda mi automatycznie nowe rekordy w tabeli address i nada to samo id dla tego rekordu co w tabli users?
komentarz 8 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Nie :/
komentarz 8 kwietnia 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
polecisz jakiś program do obsługi bazy danych? najlepiej jakiś dobry żeby służył parę lat:)
komentarz 8 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Nie znam takich programów :) Zawsze korzystałem z ORM...

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 188 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2018 w SQL, bazy danych przez sapero Gaduła (4,100 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2021 w SQL, bazy danych przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 782 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2018 w SQL, bazy danych przez lewy Obywatel (1,260 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...