• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

autododanie id do tabel

0 głosów
44 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w SQL, bazy danych przez sapero Gaduła (3,570 p.)

Witam, nie wiem jak to fachowo się nazywa i czy to dobre rozwiązanie..

Chciałbym przy rejestracji użytkownika zrobić tak by podczas rejestracji id,login,hasło,email dodawały się do tabeli USERS a jednocześnie w tym czasie do tabeli ADDRESS dodawał się id,adres,miasto,państwo.

Tutaj chciałbym żeby użytkownicy byli połączeni tym samym id w tabelach, kiedy będę wyciągał dane z tabeli to będę szukał:

SELECT adres FROM address WHERE id=23;

będę też miał inne tabele i tam też chciałbym powiązać dane z tabeli dla danego użytkownika z ID. Tak aby każe ID w tabli było dla konkretnego użytkownika.

Nie wiem czy to dobra praktyka i czy to będzie dobry pomysł?

Jak to najlepiej rozwiązać?

Dziękuję za pomoc z góry:) 

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Nałogowiec (45,420 p.)

Najlepiej scalić te dane w jedną tabelę

Ps. To czego szukasz to relacja

komentarz 8 kwietnia 2018 przez sapero Gaduła (3,570 p.)
mogę prosić o jakiś przykład lub konkretniejsze objaśnienie? jestem laikiem jeżeli chodzi o sql
komentarz 8 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Nałogowiec (45,420 p.)
http://lmgtfy.com/?q=sql+relacja

Słowo-klucz: Relacja, SQL Relacja, Relacja jeden do wielu, Relacja wiele do jednego, Relacja wiele do wielu.

ok jednak szukam i nie ma objaśnienia w praktyce które rozwiązuje mój problem? nie wiem jak to w praktyce wygląda a w internecie znalazłem tylko objaśnienia jednak:(

czy jak ustawie te relacje to przy utworzeniu użytkownaikaautomatycznie pojawią się rekord w tabeli address?czy musze go dodać po stronie zapytania w php:

INSERT

chodzi mi o to czy tworząc usera będę mógł już zrobić 

UPDATE

rekordu gdzie id = id użytkownika z tabli USER?

Do dwóch tabel, dane musisz wstawić osobno. Podobnie z edycją. Jedyne co mają wspólne, to id po którym nawigujesz się.
ok. czyli w phpadmin nie ma takiego czegoś ze tworząc usera doda mi automatycznie nowe rekordy w tabeli address i nada to samo id dla tego rekordu co w tabli users?
Nie :/
polecisz jakiś program do obsługi bazy danych? najlepiej jakiś dobry żeby służył parę lat:)
Nie znam takich programów :) Zawsze korzystałem z ORM...

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 79 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2018 w SQL, bazy danych przez sapero Gaduła (3,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 84 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2018 w SQL, bazy danych przez lewy Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 66 wizyt
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

63,241 zapytań

109,485 odpowiedzi

228,714 komentarzy

43,296 pasjonatów

Przeglądających: 323
Pasjonatów: 16 Gości: 307

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...