• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Formatowanie Windows 10 (ponowna aktywacja)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
624 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez gryzon Początkujący (480 p.)
Witam serdecznie.

Chciałbym sformatować partycję systemową i wgrać win10 na nowo. Myślę, że to już czas najwyższy "odświeżyć" system, a dodatkowo zaczęły mi się dziać dziwne rzeczy z ustawieniem rozdzielczości (stawiam na problem ze sterownikiem) dlatego też pomyślałem, żeby zainstalować sobie świeżą wersję systemu. Tylko tu mam pewne wątpliwości co do aktywacji systemu po instalacji.

Jeśli zainstaluję od nowa windows 10 to czy będę musiał go aktywować na nowo? I czy klucz który posiadałem do win7 będzie pasował (wykonałem darmową aktualizację z win7 na win10)?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2018 przez Svenowski Nowicjusz (220 p.)
edycja 8 kwietnia 2018 przez Svenowski
Win10 nie ma stricte opcji formatowania
https://trybawaryjny.pl/przywracanie-systemu-windows-10/
Robiłem u siebie wg tego, poza tym sterowniki możesz sprawdzić za pomocą Drive Booster'a

@EDIT
>Jeśli zainstaluję od nowa windows 10 to czy będę musiał go aktywować na nowo? I czy klucz który posiadałem do win7 będzie pasował (wykonałem darmową aktualizację z win7 na win10)?
O to się nie martw majac Win10,
komentarz 8 kwietnia 2018 przez gryzon Początkujący (480 p.)
Właśnie widziałem też tą opcje, ale czy faktycznie po użyciu tego narzędzia otrzymujemy taki czysty system?

Nie chcę się upierać nad tym formatem. Chciałbym po prostu uzyskać czysty system bez zbędnych śmieci/pozostałości.
1
komentarz 8 kwietnia 2018 przez Svenowski Nowicjusz (220 p.)
Tak
komentarz 8 kwietnia 2018 przez gryzon Początkujący (480 p.)
To chyba skorzystam z tej opcji.

A tak jeszcze dopytam dla pewności. Gdybym wybrał tą opcję to dane na pozostałych partycjach są bezpieczne?
1
komentarz 8 kwietnia 2018 przez Svenowski Nowicjusz (220 p.)

Tak, wszystko zostanie bez zmian, nie mniej i tak robiłem backup smiley
Strzeżonego ktoś tam strzeże

komentarz 8 kwietnia 2018 przez gryzon Początkujący (480 p.)
Ok cała operacja przebiegła pomyślne ;) Serdeczne dzięki za pomoc .

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 181 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Hinzeq Użytkownik (860 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Piotrullo Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 286 wizyt
pytanie zadane 9 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...