• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdzke podłączyć kable power sw

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,634 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Neearu Początkujący (250 p.)
Witam rozłożyłem swój komputer i teraz gdy go ponownie składam robię coś źle i nie chce się włączyć. Wydaje mi się że źle podłączam kabel power sw, reset św, h. d. d Led oraz speaker. Płyta gigabyte ga g31m s2l. Pomocy
komentarz 6 kwietnia 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

W dokumentacji płyty głównej powinno być coś na ten temat.

Wydaje mi się że źle podłączam kabel power sw, reset św, h. d. d Led oraz speaker.

Źle, czyli jak ? 

komentarz 6 kwietnia 2018 przez Neearu Początkujący (250 p.)
Właśnie nie wiem gdzie to ma być dokładnie... Gdzie ten power sw podłączyć...
komentarz 6 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Podobno są MOBA które pozwalają na podłączenie tego tak se o. Niestety więcej jest takich w których trzeba to dobrze podłączyć. Z tego co pamiętam jeden PIN jest ślepy, a reszta moze ale nie musi być oznaczona.

 

A tutaj jakieś papierki Twojego MOBA

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://download1.gigabyte.ru/manual/motherboard_manual_ga-g31m-s2l(s2c)_e.pdf&ved=2ahUKEwjjlYeNvKbaAhVpOpoKHUVKAAIQFjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw3cXaT-geU_ld4mOZX4xuBK
komentarz 7 kwietnia 2018 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Może zamieszczenie zdjęć na środek kompa oraz złączek by trochę nam pomógł...

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 kwietnia 2018 przez niezalogowany

W dokumentacji wszystko jest jasno opisane. Link: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g31m-s2l/download/bios#support-manual

Strona 4:

Przy podłączaniu diod i zwróć uwagę na polaryzację (+ i -), jak podłączysz odwrotnie, to nie będą działać. W przypadku switchy nie ma to znaczenia.

HD to dioda sygnalizująca pracę dysku, MSG to dioda informująca o pracy komputera. PW i RES to przełączniki do włączania i resetowania komputera. I oczywiście SPEAK to głośnik.

0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2018 przez Neearu Początkujący (250 p.)

Zamieszczam zdjęcia, nadal nie działa. Próbowałem juz chyba wszystkich opcji :/

komentarz 7 kwietnia 2018 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
ok spoko a teraz pokaż zdj. jak podłączyłeś wszystkie kabelki do płyty, do zasilacza, przedłużacza itd.

P.S. Do uruchomienia kompa nie potrzebujesz mieć podłączonych tych kabelków speaker, hdd itd. można to zrobić 'śrubokrętem' lub czymkolwiek metalowym więc tym się na razie nie stresuj
komentarz 8 kwietnia 2018 przez Neearu Początkujący (250 p.)

Oto zdjecia płyty głównej :/ Poomocy

 

komentarz 8 kwietnia 2018 przez Neearu Początkujący (250 p.)
Dodam że przed chwilą spróbowałem go odpalić i chlodzenie procesora i wentylator delikatnie ruszyło ale od razu się zatrzymało ... Pomocy potrzebuje ten komputer

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 292 wizyt
–2 głosów
0 odpowiedzi 204 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 189 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w Java przez michaljbjj Początkujący (460 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...