• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co o tym myślicie?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
442 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2018 w Offtop przez niezalogowany
Co myślicie o braniu kodów open-source i przerabianiu ich w swoich projektach. Czy tak w ogóle wolno?
komentarz 6 kwietnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Skoro kod jest open source, to mozesz do wykorzystac. Ale pamietaj, ze niektore sa udostapnione na licencji, czy autor wymaga zawarcia swojego imienia. Ciezko jest okreslic,co masz na mysli piszac: " przerabianie ich w swoich projektach", jezeli masz na mysli robienie jednego programu z sklejek kilku, to uwazam ze to slaby pomysl i nic pomyslowego. Mysle, ze wiecej nauczysz sie pisac sam kod i czasami takie przerabianie (dostosowanie) zajmuje wiecej niz napisanie od nowa
komentarz 6 kwietnia 2018 przez niezalogowany
Chodzi mi o to że kod jest czyjś ale ja zmienię kilka linijek pod siebie.
komentarz 6 kwietnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
A to wtedy tak, myslaleem ze robienie sklejek. Czyli dalezy rozwoj projektu, czy kodu autora :)
komentarz 6 kwietnia 2018 przez niezalogowany
Potrzebuję system logowania w PHP więc tylko pozmieniam nazwy i wygląd itd.

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja tutaj tylko zaznaczę, że open source wcale nie musi oznaczać wolnego oprogramowania.
komentarz 6 kwietnia 2018 przez niezalogowany
tylko
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
A to one nie po to są opensource, aby ich używać i ewentualnie rozwijać z dostosowywaniem do swoich potrzeb? W większości po to, ale zwracaj uwagę na licencję.

I to co szczegółowo wolno zależy właśnie od wspomnianej licencji, którą znajdziesz przy danym kodzie. W większości spotykanych przypadków wystarczy zachować wzmiankę o oryginalnym autorze i resztę możesz dowolnie rozwijać.
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Jeśli ktoś już raz coś napisał i udostępnił to, o ile może mi się to przydać, czemu miałbym tego nie zrobić? Robię tak jednak tylko jeżeli wiem jak samemu bym to zrobił, ale np użycie cudzego kodu oszczędzi mi sporo czasu, to nie widzę czemu miałbym tego nie zrobić.
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Według mnie, jeśli z kodu open-source chcesz skorzystać, bo coś Ci nie działa, albo napisanie komponentu zajmie Ci dużo czasu to ok. Ale, jeśli będziesz chciał pobrać kod programu, zmienić layout i udostępnić jako swoje, to wg mnie jest to słabe.
komentarz 6 kwietnia 2018 przez niezalogowany
Znaczy ja potrzebuję system logowania PHP bo tak średnio posiadam na niego czas i umiejętności.
komentarz 6 kwietnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Wtedy lepiej samemu napisac, zeby zrozumiec i na nstepny raz wiedziec jak napisac. System logowania to chyba nie byl, az taki skomplikowany, tzn nie siedze w web, ale stronke robilem z logowaniem do cwiczen
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Korzystanie z ogólnie dostępnych źródeł, schematów, algorytmów - implementacja do własnych potrzeb, jest jak najbardziej właściwe, a nawet wskazane. Tak się dzieje we wszystkich dziedzinach. Dzięki temu możliwy jest stały postęp, gdyż zaoszczędzamy czas i energię; powstają nowe, coraz doskonalsze rzeczy. W informatyce korzystamy nagminnie z rozmaitych bibliotek, które są niczym innym jak gotowymi algorytmami, bez nich byłoby ciężko. Nie wszystkie musimy rozumieć i analizować, ważne, że dają spodziewany rezultat.

Podobne pytania

–5 głosów
3 odpowiedzi 374 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2018 w Nasze projekty przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 361 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2018 w Nasze projekty przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 380 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2018 w Nasze projekty przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...