• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Selenium WebDriver Test

0 głosów
140 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2018 w Java przez newUser Początkujący (480 p.)

Witam,

czy ktoś mógbły mi pomóc jak dostać się do przycisku "continue" i go kliknąć. moje wyrażenie xpath i szukanie przez id nie działa i wywala wyjątek:  

Exception in thread "main" org.openqa.selenium.NoSuchElementException: no such element: Unable to locate element: {"method":"xpath","selector":"//*[@id="button-account"]"}

WebElement selectContinue = driver.findElement(By.xpath("//*[@id=\"button-account\"]"));
        selectContinue.click();

Z góry bardzo dziękuję !

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2018 przez cz3ran Stary wyjadacz (11,720 p.)

Jeżeli nie chce go złapać po id to istnieje szansa że w momencie gdy wykonywany jest kod, elementu jeszcze nie ma, proponuję poczytać o czymś takim jak Explicit Waits.

https://www.seleniumhq.org/docs/04_webdriver_advanced.jsp

Daj znać czy się udało zrobić ;)

komentarz 9 kwietnia 2018 przez newUser Początkujący (480 p.)
zanim spojrzałem na komentarz to udało mi się przetestować ten sam problem ale innymi testami więc nie musiałem szukać tego przycisku. Ale w wolnej chwili poczytam dziękuje :)
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,130 p.)
ten przycisk który chcesz złapać jest gdzieś online i możesz wskazać link, czy to lokalnie u Ciebie jest odpalane ?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 77 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 105 wizyt
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

65,753 zapytań

112,389 odpowiedzi

237,306 komentarzy

46,699 pasjonatów

Przeglądających: 244
Pasjonatów: 17 Gości: 227

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...