• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

VBA (Access) - zaprogramowanie przycisku otwierającego dokument MS Word

Fiszki IT
Fiszki IT
0 głosów
367 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2018 w Visual Basic przez tomrak Nowicjusz (120 p.)

Cześć. Szukam skutecznego rozwiązania mojego problemu:

1. Mam w Microsoft Access bazę danych oraz formularz do wpisywania kolejnych rekordów.

2. Mam również kilka różnych dokumentów w Microsoft Word, w których chcę wykorzystać rekordy z tej bazy danych, korzystając z korespondencji seryjnej.

Dokument, z którego chcę w danej chwili skorzystać z wpisanym AKTUALNIE (najnowszym) rekordem chcę mieć możliwość otwarcia z poziomu Accessa, tzn. chcę mieć przycisk, który otworzy mi wskazany dokument Wordowski (dokumenty w Wordzie mam już przystosowane do korespondencji seryjnej, do pracy ze wskazaną bazą danych).

Pytanie:

jak najprościej zaprogramować te przyciski (zaznaczone czerwonym kolorem powyżej), żeby wykonywały akcję otwarcia dokumentu MS Word z korespondencją seryjną, by wyświetlił się w nim od razu najnowszy rekord?

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki!

PS. Rozwiązanie zapewne proste, jednak z VBA korzystałem ostatni raz 10 lat temu i nie pamiętam wielu rzeczy...

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 243 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 32 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 65 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

84,835 zapytań

133,644 odpowiedzi

296,137 komentarzy

56,080 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...