• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Full stack web dev, a studia informatyczne

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
872 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mikelos122 Nowicjusz (120 p.)

Cześć i czołem!

Od około pół roku  hobbystycznie uczę się web developerki. Rozpocząłem z front endem i od niedawna wdrażam się również w back end ( MEAN STACK ). Ogółem moim celem jest zostanie full stack developerem. Od następnego semestru czyli od września 2018 roku muszę iść na studia. Jestem świadom tego, że studia same w sobie mogą mieć mało wspólnego z moim fachem i dużo czasu będę musiał poświęcić na samokształcenie, aczkolwiek tutaj pojawia się pytanie : Czy możecie polecić mi jakąś uczelnię, która  doda mi  wiedzy w kwestii full stack web development'u? Chodzi mi  głównie o zajęcia, specjalizacje jak i koła naukowe.

Jedna z uczelni, która mnie zainteresowała to Politechnika Warszawska - informatyka na wydziale elektrycznym. 

  • Istnieje tam koło naukowe ".NET",
  • Podobnież nie ma tak dużo nauki jak na MINI i EITI na czym również mi zależy, aby nie spędzać całego swojego czasu z nosem w książkach ( więcej czasu na samokształcenie ).

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

 

2
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)

Od następnego semestru czyli od września 2018 roku muszę iść na studia.

 

Nic nie musisz.

 

komentarz 4 kwietnia 2018 przez mikelos122 Nowicjusz (120 p.)
Niestety, ale jestem jeszcze zależny od moich rodziców i nie istnieje dla nich taka opcja, żebym nie poszedł na studia. Z drugiej strony to trochę chcę iść na studia, ponieważ ten papierek zawsze sprawi, że CV będzie lepiej wyglądało. Oczywiście domyślam się, że np. w 1. rok bez studiów i jakichś poważniejszych obowiązków, który mógłbym poświęcić na ogarnianie tematu samemu dałby mi wiele więcej doświadczenia niżeli ten rok na studiach + samokształcenie w wolnej chwili.
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
Skoro wybierasz się na studia to znaczy że masz raczej ukończone 18 lat, więc nie jesteś od nich zależny. Co innego jakbyś napisał że chcesz iść na studia ;)
komentarz 4 kwietnia 2018 przez mikelos122 Nowicjusz (120 p.)
Prawnie może i jestem niezależny, aczkolwiek wolałbym opcję studiowania i nauki full stacku, niżeli pracy na kasie ( czy coś w tym stylu), opłaty za wynajem jakiejś stancji itd + nauki. Zamiast dyskusji nie na temat byłbym wdzięczny za bardziej sensowne odpowiedzi, jeżeli orientujesz się w tej kwestii :).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Czy możecie polecić mi jakąś uczelnię, która  doda mi  wiedzy w kwestii full stack web development'u?

Nie ma takiej w Polsce, jeśli chodzi o studia dzienne (szczególnie jeśli chodzi o uczelnie publiczne, może prywatne coś zdążyły wymyślić żeby $ się zgadzał). Masz kierunek "informatyka" albo coś podobnego i z web developmentem będziesz miał może jeden przedmiot przez 30h. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że to tyle co nic. Bardziej nastaw się na samodzielną naukę i robienie projektów to wtedy może Ci się uda zostać tym full stackiem.

  • Podobnież nie ma tak dużo nauki jak na MINI i EITI na czym również mi zależy, aby nie spędzać całego swojego czasu z nosem w książkach ( więcej czasu na samokształcenie ). 

Nie byłbym taki pewny. Jak później dojdą przedmioty związane z elektroniką i obwodami to z książek nie wyjdziesz.


Swoją drogą ten temat był wałkowany na forum już nie raz, także można doczytać sobie dodatkowo posługując się wyszukiwarką.

komentarz 4 kwietnia 2018 przez mikelos122 Nowicjusz (120 p.)
edycja 4 kwietnia 2018 przez mikelos122

 Bardziej nastaw się na samodzielną naukę i robienie projektów to wtedy może Ci się uda zostać tym full stackiem.  

Jestem tego świadomy i właśnie zastanawiam się jaka uczelnia po prostu najlepiej współgrałaby z samodzielną nauką. To co znalazłem posługując się wyszukiwarką to pytania typu jakie studia informatyczne są najlepsze. Ja poszukuję takich na których nie ma od groma nauki, a może idzie coś wynieść z web developerki / koło naukowe dotyczące owego tematu.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 1,075 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 970 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez seitoru Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 77 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...