• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JAVA - dostarczenie tekstu do pliku .PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
204 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2018 w Java przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
Mam plik .php na serwerze który wrzuca mi jakiś tekst do bazy danych. Mam tam 4 pola tekstowe o jakiejś tam nazwie i chce tam wysłać tekst z apki na androidzie. Czyli mam 4 edit tety w aplikacji wpisuje tam coś wyciągam i wrzucam to do 4 stringów i chcę to wysłać do mojego pliku .php który mam na serwie aby wrzucił to do bazy danych. Jak to zrobić jak najprościej?
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
To nie prościej wysłać od razu z Javy bez PHP?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Musisz wysłać z Javy request HTTP. Jeżeli używasz POST, to tutaj coś znalazłem (niestety nie znam Javy, więc nie jestem w stanie dokładnie pomóc).

https://stackoverflow.com/questions/3324717/sending-http-post-request-in-java#3325065

Jeżeli potrzebujesz kodu dla GET, to poszukaj analogicznie.
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Dla bezpieczeństwa nie powinno się wysyłać wrażliwych żadnych danych GETem, które łatwo przechwycić.

komentarz 4 kwietnia 2018 przez fipooo Bywalec (2,880 p.)

@Eryk Andrzejewski,

Nie ma jakiegoś prostszego sposobu. Znalazłem coś takiego jak 

MultipartUploadRequest

Ale do wysyłania plików a nie o to mi chodzi aktualnie. 

komentarz 4 kwietnia 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ale po co zaraz wysyłanie plików?

Masz w php pewnie coś w rodzaju:

$_POST['username']

Owe username to nazwa pola - w requeście określasz że pole o takiej nazwie ma przyjąć taką wartość i wysyłasz zapytanie - tyle.

komentarz 4 kwietnia 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Dla bezpieczeństwa nie powinno się wysyłać wrażliwych żadnych danych GETem, które łatwo przechwycić.

Napisałeś dobrze, a zmieniłeś na źle. Przecież nie wszystkie dane muszą być chronione, często zmienne w adresie pomagają w łatwiejszej nawigacji po stronie.

Nie jestem specem, ale w HTTPS requesty GET też są zaszyfrowane, więc tym bardziej powinno się ich stosować. 

komentarz 4 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Jeśli korzystamy z nawigacji to faktycznie nie musimy wysyłać tego POSTem, ale najczęściej korzysta się z tzw. przyjaznych adresów URL, (przekierowania definiowane w pliku .htaccess), co nie ma wpływu na GET (ale znów w PHP możemy wykorzystać GETa do przekazywania różnych informacji). Już pomijając GET w czystym PHP, ten przykład jest w aplikacji Java, która ma służyć do tworzenia rekordów w bazie danych, co jednak musimy wysyłać POSTem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,348 wizyt
pytanie zadane 26 września 2019 w Java przez serdaw Użytkownik (740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 705 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2018 w Java przez Virius Początkujący (490 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 942 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2018 w Java przez PiotrSQ Nowicjusz (210 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...