• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Front-end developer

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
353 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez Felix Obywatel (1,100 p.)
Witam.

W przyszłości chciał bym zostać front-end developerem i mam pytanie czy żeby dostać prace w jakiejś firmie potrzebne jest mi technikum informatyczne czy też studia w tym kierunku czy nie jest to wymagane?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
edycja 4 kwietnia 2018 przez Mariusz08
Zależy od firmy. Część firm nie zatrudni Ciebie bez papierka, lecz większość firm nie interesuje Twoje wykształcenie, a doświadczenie. Musisz mieć portfolio a w nim kilka ładnych projektów, znać kilka frameworków (Bootstrap), czy bibliotek (jQuery) oraz i kilka najpopularniejszych standardów pisania kodu (np. BEM).
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
raczej reacta albo angulara :P
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Zależy od firmy ;) Niektóre zajmują się prostymi stronami typu portfolio czy wizytówka kawiarni, niektóre zajmują się bardziej skomplikowanymi aplikacjami które wykorzystują node.js, react, angular itd.
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Felix Obywatel (1,100 p.)
Czyli rozumie że w sporej liczbie przypadków mogę liczyć na zatrudnienie z wykształceniem podstawowym. I w sporej liczbie przypadków będą brane pod uwagę moje praktyczne umiejętności?
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Tak :)
1
komentarz 4 kwietnia 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Z wykształceniem podstawowym? Co? To rozumiem, że jak nie pójdziesz do technikum informatycznego to nie zamierzasz w ogóle kończyć szkoły średniej? Co to za myślenie.
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Nie napisałem, że na 100% dostanie pracę jako programista. Napisałem, że jest szansa, iż zostanie zatrudniony.

komentarz 4 kwietnia 2018 przez Danrox Bywalec (2,370 p.)

@Mariusz08, Przecież jQuery to biblioteka, a nie framework.

komentarz 4 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Faktycznie, przepraszam mój błąd :)
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Czyli rozumie że w sporej liczbie przypadków mogę liczyć na zatrudnienie z wykształceniem podstawowym.

Bez przesady - raczej z wykształceniem co najmniej średnim i solidnymi projektami, które pisałeś przez dłuższy czas, a nie dwa wieczory. 

komentarz 4 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
J/w

Bez wykształcenia średniego: żadna firma nie przyjmie Cię do pracy.  Formalnie musisz mieć co najmniej średnie wykształcenie, chyba że będzie to firma twojego Taty, znajomego i zatrudni CIę nie na umowe o prace, a zlecenie :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 301 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,708 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2018 w HTML i CSS przez Sledziux Początkujący (250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 400 wizyt
pytanie zadane 9 października 2017 w HTML i CSS przez elzszulc Początkujący (300 p.)

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...