• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
444 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
Witam. W tym roku piszę maturę i chcialbym dostać sie na studia dzienne w Krakowie. Problem jest taki, że gdzie by nie spojrzeć to progi zaczynają się od 60% z matury rozszerzonej,  czego ja nie mogę być pewny, choć przy szczęśliwym zestawie zadań to są moje możliwości. Chciałbym zapytać czy uczelnie przyjmują jedynie osoby powyżej tych punktów czy jest to może jakaś srednia bo znam osoby, które w zeszlym roku miały mniejsze wyniki od progów i się dostawaly. Może macie jakies propozycje uczelni/kierunków?
komentarz 5 kwietnia 2018 przez Łukasz34 Nowicjusz (100 p.)
To zależy ile mają chętnych na ten kierunek. Im więcej chętnych tym trudniej się dostać.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2018 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Pierwsze primo, zamiast marudzić że nie ugrasz 60% weź się za naukę. W 2 tygodnie ogarniesz dużo materiału

Drugie primo, jeżeli kombinujesz już na tym etapie to nie wiem czy warto iść na studia, zwłaszcza informatyczne, które w Polsce kuleją na większości uczelni. Lepiej samemu się nauczyć programowania i udeżyć na jakiś staż, wtedy ewentualnie zaocznie machniesz studia

Trzecie primo, to wszystko zależy od ilości chętnych i ich wyników, jeżeli będą mieli niedobór studentów to wezmą i takich co mieli 40%, jeżeli nadmiar to i 70% może nie starczyć
1
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Czy formy "pierwsze primo" itd. są w ogóle poprawne? Przecież "primo" samo w sobie oznacza "po pierwsze".
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Niech wypowie się jakiś ekspert od poprawnej pisowni primów, aczkolwiek uważam że nie o primy chodzi w mojej wypowiedzi :)
komentarz 4 kwietnia 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Poprawne nie jest, ale śmiesznie brzmi dlatego często w kabaretach się to stosuje.
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Problem jest taki, że gdzie by nie spojrzeć to progi zaczynają się od 60% z matury rozszerzonej,  czego ja nie mogę być pewny, choć przy szczęśliwym zestawie zadań to są moje możliwości.

Z takim podejściem to nawet jak dostaniesz się przy "szczęśliwym zestawie zadań" to prawdopodobnie skończysz swoją karierę z uczelnią po pierwszym semestrze (bolesne, ale prawdziwe, zwłaszcza jak myślisz o AGH/UJ).

Chciałbym zapytać czy uczelnie przyjmują jedynie osoby powyżej tych punktów

>=

znam osoby, które w zeszlym roku miały mniejsze wyniki od progów i się dostawaly. 

To zależy czy progi były podane z pierwszej tury czy ostatniej. Jak z pierwszej to nic dziwnego. Sporo osób zapisuje się na kilka uczelni i potem zostają wolne miejsca, które trzeba wypełnić poprzez organizowanie kolejnych tur rekrutacji, gdzie progi spadają (ale nie liczyłbym na jakieś ogromne spadki, z reguły kilka punktów max).

Może macie jakies propozycje uczelni/kierunków?

Jak napiszesz matematykę i angielski na jakieś mocne 80%+ to informatyka AGH WIET/EAIIB/WFIIS albo UJ.

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,525 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 906 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...