• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prosta animacja w CSS czy ma sens?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
448 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2018 w JavaScript przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Natknąłem się ostatnio na @keyframes i wyplułem coś takiego https://github.com/PolYGlok/animated-logo (wiem że słabe ale to była zabawa).

Teraz pytanie, czy nie prościej byłoby zrobić to np. w js z mniejszym kodem czy taki długi kod musi być w css jednak?

Ps. nie znam za dużo js dlatego pytam czy jest sens pisanie tego w css.
komentarz 3 kwietnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
link nie działa ;)
komentarz 3 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wcześniej był ale autor widocznie go usunął.
komentarz 3 kwietnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
edycja 3 kwietnia 2018 przez PolYGlok
Za niedługo sie powinien pojawić.

edit: jest.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2018 przez Programista 22 Bywalec (2,270 p.)

Moim zdaniem pisz w js bo ci da wiekszą swobodę. Za dużo animacji nie zrobisz w CSS.

1
komentarz 3 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Za dużo animacji nie zrobisz w CSS.

To znaczy? Skąd takie przekonanie? Dyskutowałbym co do tego JS... nie ma sensu na siłę pchać JS tam, gdzie można coś opykać w czystym CSS.

komentarz 3 kwietnia 2018 przez Programista 22 Bywalec (2,270 p.)

Zależy jaką animacje chce zrobić...

komentarz 3 kwietnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Nie chodziło mi o swobode, tylko o znacznie krótrzy kod. Wiem że w js sa jakieś może funkcje do tego gotowe ale jak patrze, to css jest prosty i przejrzysty nawet patrząc na nie go po raz pierwszy byłem w stanie napisać coś prostego i logicznego ale dużo się trzeba opisać. Przy wiekszych animacjach to by było troche pisania.
1
komentarz 3 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A ja dalej będę się upierał, że wiele fajnych rzeczy można zrobić tylko w CSS. Jeśli wymagałoby to więcej logiki czy większego kodu to warto pomyśleć np. nad SASS, tam też mamy przecież pętle, mixin, extend, wiele funkcji itp. więc jest czym się bawić.

A zawsze długi kod CSS można zminimalizować, a przy serwowaniu z serwerka jest jeszcze np. kompresja gzip itp. więc tą długością bym się aż tak nie przejmował jeśli chodzi o parę animacji.

No i nie można porównywać JS do CSS tak bezpośrednio, bo JS to język programowania i obsługa CSS jest tylko jednym z jego zastosowań.

Jak ciekawią Cię animacje CSS to poszperaj sobie w necie np. o animateCSS itp. i podglądaj kod - można się sporo fajnych rzeczy nauczyć.
komentarz 3 kwietnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Ok dzięki wszyskim za odpowiedzi.

Widze że mozna tak i można inaczej.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 230 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w JavaScript przez jvrekk Użytkownik (970 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 470 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2018 w JavaScript przez Scypyon Gaduła (3,450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 392 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2019 w HTML i CSS przez Anetka Początkujący (260 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...