• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs C# oraz książka

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,604 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2015 w C# przez Bubu Nowicjusz (120 p.)
Cześć. Bardzo chciałbym nauczyć się programować w C#, przestudiowałem cały kurs Pana Mirosława o C++, ale po prostu nie umiem z tego wyciągnąć wiele na C#. W internecie nie znalazłem żadnych dobrych kursów po polsku, czytałem kilka po angielsku, ale to nie jest jednak to co nas rodowity język, po prostu lepiej jest to przyswajalne. Chciałbym zakupić tą książkę i przy okazji dowiedzieć się czy będzie to dobry wybór, pozdrawiam.

http://helion.pl/ksiazki/c-rusz-glowa-andrew-stellman-jennifer-greene,cshrug.htm

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
Przejście z c++ to C# jest bardzo łatwe, główne różnice zaczynaja sie w klasach ich deklaracja itd.

jeśli nic nie wyciagłeś od kursu Pana Mirosława to jedyna nadzieja w książkach lub twojej chęci nauczenia sie.

Co do książek to nie moge sie wypowiedziec bo nie mam żadnej ale koledze pomogła sie nauczyć.
0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez niezalogowany

Head First - to ciekawa pozycja pod warunkiem, że nie masz BLADEGO POJĘCIA o programowaniu. Masa ćwiczeń, puzzli i innych "łamigówek" - przez co książka nie wykorzystuje objętościowego potencjału. Jeżeli natomiast swobodnie się poruszasz po terminologii i kodowaniu ogółem - to poszukaj czegoś bardziej ENCYKLOPEDYCZNEGO. Uprzedzam jednak, że w "rodowitym języku" niczego świeżego nie znajdziesz (a zmiany, jeśli chodzi o C# są całkiem spore. Pomijam kwestię jakości tłumaczenia).

Gdybyś jednak się przekonał do czegoś z poza granic naszego pięknego kraju, to TUTAJ jest IMHO najlepsza książka n/t C#.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 573 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2016 w C# przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 2,377 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2017 w C# przez amator1 Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,773 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2017 w C# przez zolty13 Nowicjusz (170 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...