• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs C# oraz książka

0 głosów
1,322 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2015 w C# i .NET przez Bubu Nowicjusz (120 p.)
Cześć. Bardzo chciałbym nauczyć się programować w C#, przestudiowałem cały kurs Pana Mirosława o C++, ale po prostu nie umiem z tego wyciągnąć wiele na C#. W internecie nie znalazłem żadnych dobrych kursów po polsku, czytałem kilka po angielsku, ale to nie jest jednak to co nas rodowity język, po prostu lepiej jest to przyswajalne. Chciałbym zakupić tą książkę i przy okazji dowiedzieć się czy będzie to dobry wybór, pozdrawiam.

http://helion.pl/ksiazki/c-rusz-glowa-andrew-stellman-jennifer-greene,cshrug.htm

3 odpowiedzi

0 głosów
0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,360 p.)
Przejście z c++ to C# jest bardzo łatwe, główne różnice zaczynaja sie w klasach ich deklaracja itd.

jeśli nic nie wyciagłeś od kursu Pana Mirosława to jedyna nadzieja w książkach lub twojej chęci nauczenia sie.

Co do książek to nie moge sie wypowiedziec bo nie mam żadnej ale koledze pomogła sie nauczyć.
0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez ZlapZabijIZakop Nałogowiec (32,600 p.)

Head First - to ciekawa pozycja pod warunkiem, że nie masz BLADEGO POJĘCIA o programowaniu. Masa ćwiczeń, puzzli i innych "łamigówek" - przez co książka nie wykorzystuje objętościowego potencjału. Jeżeli natomiast swobodnie się poruszasz po terminologii i kodowaniu ogółem - to poszukaj czegoś bardziej ENCYKLOPEDYCZNEGO. Uprzedzam jednak, że w "rodowitym języku" niczego świeżego nie znajdziesz (a zmiany, jeśli chodzi o C# są całkiem spore. Pomijam kwestię jakości tłumaczenia).

Gdybyś jednak się przekonał do czegoś z poza granic naszego pięknego kraju, to TUTAJ jest IMHO najlepsza książka n/t C#.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 378 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2016 w C# i .NET przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 1,406 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2017 w C# i .NET przez amator1 Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,045 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2017 w C# i .NET przez zolty13 Nowicjusz (170 p.)
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

66,399 zapytań

113,154 odpowiedzi

239,540 komentarzy

46,660 pasjonatów

Przeglądających: 288
Pasjonatów: 12 Gości: 276

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...