• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie wiem jak zacząć

Object Storage Arubacloud
0 głosów
242 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2018 w C# przez Luti Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry,

  Nazywam się Michał mam 13 lat. Nie wiem za jaki język się zabrać. Czytałem troche na tym forum jednak zdania są podzielone. Zacząłem od HTML, jednak  zmieniłem go na c++ z ciekawości. Obecnie zajmuje się c#. Jak zacząć i skąd się uczyć, jeśli finalnie chciałbym tworzyć gry. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)
2
komentarz 2 kwietnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)

Może to nie jest odpowiedź na pytanie, ale

Zastanów się dlaczego chciałbyś tworzyć gry? Weź pod uwagę to, że tworzenie gier nie ma wcale dużo wspólnego z graniem w nie, a podczas tworzenia takiej gry pojawia się wiele problemów, trzeba używać wielu sztuczek matematycznych (renderowanie, fizyka, optymalizacja). Praktycznie jedyny element wspólny z graniem to fakt, że tworzysz gre, ewentualnie jakieś testy, ale przechodzenie czegoś co już znasz, bo sam to zrobiłeś, nie daje takiej zabawy jak odkrywanie świata stworzonego przez twórce.

Też myślałem nad tworzeniem gier, i też tego próbowałem. Na pierwszy rzut oka fajna branża... ale nie do końca -> tak jak wspomniałem wyżej, aby lubić tworzyć gry trzeba lubić konkretnie proces tworzenia gier, a nie samo używanie gotowych produktów.
Od siebie mogę polecić aplikacje internetowe, nie są takie trudne, jest tu sporo pracy, jest duży popyt i też potrafią być ciekawe.

Ale z drugiej strony nie wiesz co lubisz, aż tego nie spróbujesz. Popróbuj wielu dziedzin, od androida, przez web, aż po gamedev albo nawet niskopoziomowe - nie wiadomo co jest dla ciebie, a ograniczanie się do gamedevu bo "wygląda fajnie", nie jest ciekawym pomysłem i łatwo się zniechęcić. Weź też pod uwagę to, że programista sporo czasu siedzi w kodzie, to nie jest np grafik albo game designer który wymyśla gre - to jak ma wyglądać, jak ma działać. Programista co najwyżej może wymyślić sobie zasady działania pewnych elementów, które często są z góry narzucone.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 273 wizyt
–1 głos
3 odpowiedzi 1,139 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2017 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
5 odpowiedzi 440 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...