• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

input type=file

Object Storage Arubacloud
0 głosów
495 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)

Witam. Mam taki kod w html ściągnięty z bootstrapa

                 

<div class="input-group mb-3">
  <div class="input-group-prepend">
  <span class="input-group-text">Zdjęcie do historii :</span>
  </div>

  <div class="custom-file">
  <input type="file" class="custom-file-input" id="inputGroupFile01" name="file_historia">
  <label class="custom-file-label" for="inputGroupFile01"></label>
  </div>
</div>

Co zrobić żeby w po wyborze w tym polu pojawiała się nazwa pliku, bo w normalnym inputcie nie ma z tym problemu.

 

z góry dzięki za pomoc :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 kwietnia 2018 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
edycja 1 kwietnia 2018 przez Kamil Łydka

Coś takiego może? Na szybko wymyśliłem, więc nie zaprzeczam, że można to może zrobić ładniej. Użyłem jQuery, bo się domyślam, że skoro używasz Boostrapa, to w parze z jQuery, ale oczywiście możesz sobie to przerobić na zwykły JS. 

$("#inputGroupFile01").bind("change", function(){
  let fileName = this.value.split('\\').pop();
  $("#file-name").html(fileName);
});

Zwróć uwagę, że musisz dopisać do swojego labela id="file-name".

 

Jakbyś czegoś nie rozumiał z tego kodu, to daj znać. Postaram się wytłumaczyć. 

komentarz 1 kwietnia 2018 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Wkleiłem ten kod w znaczniki <script> i dodałem id="file-name" jak pisałeś  i coś mi nie chodzi. skrypt wkleiłem przed znacznik </body> ale nie wiem czemu nie działa,

z góry dzięki za pomoc
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Konsola co pokazuje? F12 --> console

(upewnij się, że masz dołączone jQuery. Jak nie chcesz jQuery, to przerób kod na bez jQuery :))
komentarz 1 kwietnia 2018 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
mam z dołu wklejone

<script src="https://code.jquery.com/jquery-3.2.1.slim.min.js" integrity="sha384-KJ3o2DKtIkvYIK3UENzmM7KCkRr/rE9/Qpg6aAZGJwFDMVNA/GpGFF93hXpG5KkN" crossorigin="anonymous"></script>
komentarz 1 kwietnia 2018 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
a dokładnie 3 takie linijki z bootstrapa

    
<script src="https://code.jquery.com/jquery-3.2.1.slim.min.js" integrity="sha384-KJ3o2DKtIkvYIK3UENzmM7KCkRr/rE9/Qpg6aAZGJwFDMVNA/GpGFF93hXpG5KkN" crossorigin="anonymous"></script>

<script src="https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/popper.js/1.12.9/umd/popper.min.js" integrity="sha384-ApNbgh9B+Y1QKtv3Rn7W3mgPxhU9K/ScQsAP7hUibX39j7fakFPskvXusvfa0b4Q" crossorigin="anonymous"></script>

<script src="https://maxcdn.bootstrapcdn.com/bootstrap/4.0.0/js/bootstrap.min.js" integrity="sha384-JZR6Spejh4U02d8jOt6vLEHfe/JQGiRRSQQxSfFWpi1MquVdAyjUar5+76PVCmYl" crossorigin="anonymous"></script>
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Dołączanie jQuery musi być nad kodem, który tworzysz. Dasz znać co pokazuje konsola?
komentarz 1 kwietnia 2018 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Dołączyłem jquery wyżej jak pisałeś i działa :) wielkie dzięki :)
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Trochę teraz jestem zaniepokojony, że dałem Ci gotowca. Ale będę wierzył, że wiesz jak ten kod działa.

Powodzenia. :P

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 267 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2017 w SQL, bazy danych przez Bartlomiej Bywalec (2,480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 158 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2017 w HTML i CSS przez lukasz_m Obywatel (1,380 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...