• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia - profile czyli z czym to się je ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
334 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
edycja 1 kwietnia 2018 przez Patryk Kirszenstein

Nie wiem co wybrać bo nie ma opisów, a nie wiem czym się różnią te kierunki. Proszę o jakieś wytłumacznie. Dodatkowo te studia po angielsku to warte są uwagi ? 

 

Znalazłem rozpiskę. czy ktoś by był w stanie powiedzieć co jest lepsze ? 

 

Software Development

  • syntaktyka i semantyka języków programowania
  • techniki kompilacji
  • programowanie na poziomie systemu operacyjnego
  • programowanie rozproszone i w chmurze
  • tworzenie rozbudowanych aplikacji biznesowych w środowisku sieciowym

    Programowanie
  • techniki kompilacji
  • syntaktyka i semantyka języków programowania
  • programowanie na poziomie systemu operacyjnego
  • tworzenie rozbudowanych aplikacji biznesowych w środowisku sieciowym
  • certyfikacje w obszarze nowoczesnych języków i środowisk programowania, w ramach szkoleń prowadzonych w oparciu o programy szkoleniowe takich firm, jak Microsoft czy IBM.,
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
zależy mi albo programowanie albo Software Development
komentarz 2 kwietnia 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Znalazłem rozpiskę. czy ktoś by był w stanie powiedzieć co jest lepsze ? 

Lepsze pod jakim względem?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 kwietnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Front-end developer - prawdopodobnie związane z aplikacjami webowymi (strony internetowe), programuje to co widzi i w co klika użytkownik (prawdopodobnie największy nacisk na JavaScript)
Sieci - chyba nie trzeba tłumaczyć, nacisk na sieci, protokoły komunikacyjne (TCP, UDP, OSPF, model OSI, IP...)
Programowanie - pewnie ogólno pojęte programowanie.
Software Development - jak wyżej po angielsku.
Tester - pisze testy do oprogramowania, generalnie testy są mniej kasowne i mniej wymagające niż programowanie, do testów trafiają często osoby, które kształciły się w jakimś innym kierunku technicznym po ktorym nie znaleźli pracy (jakieś automatyki, inżynierie...).

Musisz sam sie zastanowić co Cię interesuje, jak nic konkretnego to idź na programowanie, jak lubisz tworzyć dynamiczne strony z super efektami wizualnymi, latającymi przyciskami itd to Front-end.
Sieci są fajne o tyle, że najbliżej im do bezpieczeństwa (i niebezpieczeństwa :P) w sieci, jak lubisz niebezpiecznik.pl to polecam :P.
Testera odradzam, kumpel na 3 roku studiów informatycznych aplikował na testera, to powiedzieli mu, że na testera jest za dobry :D i zaproponowali stanowisko programisty.
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
najbardziej mnie interesuje różnica miedzy software Developmentem a programisą
komentarz 1 kwietnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
nie ma różnicy: software developer = programista
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
okej dzięki już rozumiem
+1 głos
odpowiedź 1 kwietnia 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
Można wiedzieć do to za uczelnia ?
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Chyba strefa kursów.
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)

@plucins, WSB

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 229 wizyt
+1 głos
6 odpowiedzi 1,744 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,721 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...