• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ruch obiektów tej samej klasy. C++ SFML

Object Storage Arubacloud
0 głosów
190 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2018 w C i C++ przez miedziakk Nowicjusz (120 p.)
edycja 31 marca 2018 przez miedziakk

Jestem raczej początkujący w programowaniu i natknąłem się na następujący problem:
Tworzę kilka obiektów klasy Pionek. Pionek jest wprawiany w ruch po torze w kształcie kwadratowej litery U. Gdy pierwszy skręci, pozostałe się "bugują", przestają się ruszać. Jestem prawie pewny, że to problem tego typu:

#include <iostream>

class Klasa
{
    static int wspolne;
    
public:
    void metoda()
    {
        std::cout << wspolne << std::endl;
        ++wspolne;
    }
};

int Klasa::wspolne = 0;

int main()
{
    Klasa a, b, c;
    a.metoda();
    b.metoda();
    c.metoda();
    b.metoda();
    a.metoda();
    c.metoda();
}

czyli chyba wszystkie obiekty tak jakby dzielą te same zmienne(?). Lub nie. Ja nie używam słowa static : /

 

Nie wiem jak to poprawnie wytłumaczyć, ani jak to obejść, aby każdy obiekt był poruszany indywidualnie/niezależnie. Starałem się coś znaleźć w internecie, lecz nieskutecznie. 

 

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 marca 2018 przez Kodeman Gaduła (4,480 p.)

Static powoduje, że zmienna jest jedna dla wszystkich obiektów klasy. Jeśli chcesz, żeby każda zmienna była indywidualna, to po prostu wyrzuć to słowo.

komentarz 31 marca 2018 przez miedziakk Nowicjusz (120 p.)
achh tak faktycznie w podanym kodzie jest static..  najwidoczniej nie jest to dokładnie ten problem, gdyż u mnie nie ma static. nie potrzebnie wprowadziłem zamieszanie : /

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,111 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2021 w Java przez Lulex Użytkownik (820 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 809 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2015 w C i C++ przez niezalogowany

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...