• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

{C#][WPF] Listbox - dodawanie za pomocą C# objekt ze zmienionym kolorem tła

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
534 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2018 w C# przez Krzysztof Mochocki Początkujący (400 p.)

Witam

Aktualnie piszę program do rysowania wykresów wielomianów piątego stopnia w który w ListBox wyświetlam wszystkie wygenerowane punkty i chciałem, aby punkt środkowy (dla x = 0) pojawiał się w lisbox na czerwonym tle, aby łatwo było go namierzyć w liście 1000 elementów. Niestety wszystkie poradniki w tym Microsoftu dają taką funkcjonalność, ale jedynie przez XAML, a element pojawia się w ciągu wykonywania programu (po policzeniu wszystkich punktów), więc chciałem aby podczas dodawania punktów, gdy i == 0, dodawany element był koloru czewrwonego. niestety nie znalazłem takiej funkcji. Tutaj podaje kawałek kodu:

 

for (int i = -500; i < 500; i++)
            {           
                    tab[i + 500] = new Punkt(i, wyniki);
                    if (tab[i + 500].x != -1 && tab[i + 500].y != -1) seria.Add(tab[i + 500].Draw());
                    ListBox1.Items.Add(tab[i + 500].ToString());                  
                    if( i + 500 == 0 ) //Tutaj zmiana elementu na kolor czerwony dla indexu i+500
            }

Wszystko działa poprawnie tak jak chciałem tutaj dołączam zdjęcie wykonanego programu:


Tylko na tej liście chce, aby zaznaczony kafelek (x == 0) był czerwony, nic więcej.
 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2018 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
wybrane 12 czerwca 2018 przez Krzysztof Mochocki
 
Najlepsza
Sprawdź atrybut:BackgroundColor?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 610 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 115 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2017 w C# przez Paweł Romanoski Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 902 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2018 w C# przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...