• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Częste przerywanie pracy adaptera Wi-Fi na Win10

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
871 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Hej mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Mam świeżo zainstalowany windows 10 oraz adapter Wifi Sagem XG 762N (Dawali kiedyś takie z live box). Abapter działa ale podczas 8 godzinnej pracy potrafi zerwać połączenie (żółta ikonka) i tak z 30 razy w ciągu dnia. W logach systemu mam błąd 1014 DNS Client Events. Znalazłem na necie ze problem moze być z ustawieniami oszczedzania energii oraz uruchomionym IPv6. IPv6 wyłaczyłem. Ustawienia zasilania przestawiłam na wysoką wydajność. Problemu to nie rozwiązało.

Macie jeszcze jakieś pomysłu ?

I z ciekawości pytanie czy mieliście podobne problemy z stacjonarnymi kompami z Win 10 i adapterami Wi-Fi ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 marca 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

I z ciekawości pytanie czy mieliście podobne problemy z stacjonarnymi kompami z Win 10 i adapterami Wi-Fi ?

Tak, znam taki przypadek u innej osoby. I też nie mam pojęcia jak go rozwiązać. Chętnie dowiem się, jak walczyć z tym wadliwym systemem.

0 głosów
odpowiedź 30 marca 2018 przez niezalogowany
edycja 30 marca 2018
Cześć, spróbuj zaktualizować sterownik do adaptera. Miałem ten sam problem z moim laptopem co prawda na Windows 7 i z wbudowaną kartą sieciową Wi-Fi ale i tak co jakiś czas ikonka się zmieniała na taką z ostrzeżeniem. Zaktualizowałem i do tej pory śmiga bez zarzutu.

Pozdrawiam.
komentarz 31 marca 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Win 10 instalowałem tydzień temu i tydzień temu wgrywałem sterownik. Podobny problem mam z innym komputerem tam natomiast posiadam nowo kupiony adapter TP-LINK TL-WN722N w wersji 2. Objawy te same do tego kończące się czasem blue screenem. Dlatego też zadałem pytanie czy ktoś z was miał podobny problem myśląc ze może być to jakiś globalny problem w systemie Windows nie zależy od urządzenia.

Zastanawiam się też czy da się dodać jakieś ograniczenie pobierania dla systemu ponieważ najczęstsze problemy z komputerem mam podczas pobierania aktualizacji Windowsa z pełną szybkością internetu.
komentarz 31 marca 2018 przez niezalogowany

Cześć, spróbuj jeszcze pogrzebać troszkę w routerze i znajdź takie coś jak "Wireless Network Mode" czyli tryb sieci bezprzewodowej to powinieneś ustawić na BG-Mixed jeżeli to nie pomoże to już nie mam pomysłu.

Pozdrawiam smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Lampards Obywatel (1,130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 101 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 291 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Keriox Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...