• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Samoistny reset laptopa

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
485 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Magikm Początkujący (290 p.)
Po sformatowaniu laptopa samoistnie się resetuje. Pojawia sie logo producenta na jakieś 3 sekundy i laptop sie resetuje. Trwa to w nieskończoność. Zaraz po sformatowaniu laptop uruchomił się normalnie i pokazał się pulpit. Formatowałem go używając obrazu płytki na pendrivie. Kolejne uruchomienia nie były możliwe bez włożonego pendriva w wejście usb. Wyjęcie go powodowało wejście laptopa w stan samoistnego restartowania. Wszedłem w bios i przywróciłem ustawienia domyślne. Od tego momentu laptop jest w stanie nieskończonego restartu. Proces jedynie powstrzymało wyjecie baterii. To był mój pierwszy format i nie potrafię sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Nie bardzo rozumiem. Sformatowałeś, raz się uruchomił normalnie, wyjąłeś pendriva i zaczął się resetować, przywróciłeś domyślne w biosie i zaczął się restartować (napisałeś, że po wyjęciu pendriva zaczęły się restarty więc tego nie rozumiem), dopiero wyjęcie baterii wyłączyło laptopa?
komentarz 29 marca 2018 przez Magikm Początkujący (290 p.)
Dokładnie. Laptop nie funkcjonuje bez włożonego pendriva z instalatorem windows.
komentarz 29 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Prawym na mój komputer i zarządzanie, zrób screena jak wyglądają partycje
0 głosów
odpowiedź 29 marca 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Spróbuj wyjąć baterię, przytrzymać przez od 15 sekund wzwyż guzik zasilania. Daj znać czy pomogło?
komentarz 29 marca 2018 przez Magikm Początkujący (290 p.)
Nie pomaga. Znalazłem ustawienie w bios. Wyłączyłem szybkie włączanie biosu ( w praktyce zamiast logo przez 1 sekundę jest przez 3), dzięki temu mogę włączyć laptopa i normalnie z niego korzystać, Niestety cały czas musi być włożony pendrive z instalatorem Windows 7. Bez pendriva nadal wpada w ciągły restart po biosie.
komentarz 29 marca 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

3 kroki ku sprawności?
1: właściwości komputer

2: na karcie po lewej "Zaawansowane ustawienia systemu"

3: i zerknij w zmienne środowiskowe czy nie ma tam jakichś mecyi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,625 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 242 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 364 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez zuzka_kotek Początkujący (290 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...