• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problemy instalacja Kali Linux

Object Storage Arubacloud
–1 głos
1,279 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez noel1402 Użytkownik (630 p.)
Niedawno próbowałem na moim notebooku Acer Aspire One D270 (procesor 2 rdzenie 1.6 GH 2 GB RAM dysk ok. 300 GB) Kali Linux Light 32 bit 2018.1. Pobrałem go ze strony kali.org i zbootowałem na pendrive za pomocą wbudowanego kreatora nośnika rozruchowego z Ubunto 16.04 LTS.

Do instalacji chcę się połączyć z domowym wifi. Podczas instalacji wybieram więc przy konfiguracji sieci opcje na początku "wlan0: QQualcomm..."
, potem wybieram swoją sieć, jest ona zabezpieczona hasłem więc wybieram "WPA/WPA2 PSK" i w następnym kroku wpisuję hasło do internetu. Wyskakuje taki błąd:

"Wymiana kluczy i powiązania z punktem dostępowym nie powiodła się. Proszę sprawdzić podane parametry WPA/WPA2."

 Jak to naprawić? Czy coś źle robię, czy to wina internetu?
1
komentarz 28 marca 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Sprawdz czy na pewno masz wlasciwe haslo. Sprawdz caps lock itd. Uzyj telefonu zeby wklepac to samo haslo i sprawdzic. Itd. Ostatecznie odpal Kali na live i sprobuj wtedy. Jezeli to haslo dziala na Windowsie i na telefonie znaczy ze musisz doinstalowac sterowniki (duzo zabawy). Jezeli jednak okaze sie ze haslo zle na Windzie czy telefonie no to logiczne w czym problem.

I nie instaluj Kali. Nie ma sensu. Jak chcesz cos do programowania to polecam Fedore. Nawet zeby Node zainstalowac na Kali trzeba sie duzo bawic.

Sam zaczalem od Kali i gdyby nie te podstawy dalej bym klepal na Windzie ale instalacja Kali to troche jak przyklejanie do broni palnej swojego peselu. Mozna ale po co?
komentarz 28 marca 2018 przez noel1402 Użytkownik (630 p.)
Z Linuxem mam już doświadczenie, korzystałem z Ubuntu i Minta, a teraz zainteresował mnie hacking, więc biorę się za Kaliego.

Hasło jest na pewno dobre, na wcześniejszych działało. Na pewno caps lock mi nie grozi, hasło jest cyfrowe.

Czyli to sterowniki? Jeśli jest jakiś tutorial instalacji (najlepiej wideo) to chyba dam radę. Jak coś znajdziesz to daj linka.

Jeśli jednak to nie one, to co to może jeszcze być?
1
komentarz 28 marca 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Jak chcesz hacking to rob live Linuxa. Serio. Zostawisz w Ramie tylko slad a nie na dysku. Ale spoko mi tez sie nie dalo przegadac xD

Co do sterownikow to wpisz sb w google kali linux install wifi drivers. Raczej tutoriala nie ma. To kilka polecen jest. Podepnij sie na kablu do routera i posciagaj. Ale troche to trwa. Dlatego najpierw sprawdz czy na live Ci zadziala haslo. Jezeli tak to po prostu przeinstaluj system.

I sprobuj googlowac problem po ang
komentarz 28 marca 2018 przez noel1402 Użytkownik (630 p.)
Co do sterowników to zgrać je na pendrive z systemem (jeśli tak to gdzie), na zainstalowanego teraz Ubuntu, czy jakoś podczas instalacji (jeśli tak to jak)
1
komentarz 28 marca 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Po pierwsze miej cos w zanadrzu czyli zainstaluj Kali obok Ubuntu najlepiej. Zainstaluj 2 system, pomin ten krok z sieciami, po wszystkim podepnij kompa kablem i poszperaj juz na kalim. Z tego co pamietam po prostu klepiesz jedna komende i ona lapie sterowniki wybrane przez Ciebie z repo

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 623 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Bartek16 Nowicjusz (120 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 905 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez bartek5412 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,550 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez kracjan122 Początkujący (370 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...