• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zmierzyć ile zapytań generuje moja aplikacja?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
239 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2018 w PHP przez Bartess Gaduła (3,630 p.)

Cześć.
Jak w temacie. Napisałem prostą aplikację którą posługuje kilku użytkowników zapisując do BD przy jej pomocy 3-4 tysiące wpisów na dobę w kilku tabelach. Jak policzyć ile np. w ciągu godziny następuje operacji insert/update/select? Każde kliknięcie zapisz w formularzu powoduje przeładowanie strony, które z kolei powoduje tworzenie na nowo obiektów, które to z kolei nowo tworzone obiekty wykonują ileś tam zapytań do BD. Ale jak to wszystko policzyć?
Pytam pod kątem tego, ze niektóre hostingi nakładają limity godzinowe/dobowe na liczbę zapytań do BD.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 marca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Masz dwie możliwości:

  1. Przy każdym zapytaniu (przed lub po) zwiększać jakiś licznik zapytań
  2. Przy każdym requeście obliczyć ile wygeneruje on zapytań (nie wiem co to za aplikacja i jaka ma logikę, więc nie wiem czy w tym wypadku to wykonalne czy nie)
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2018 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Są nawet specjalne biblioteki do tego. Wpisz sobie w Google to zapytanie po ang i znajdziesz. Ps. Zawsze możesz ograniczyć ilość zapytań do bazy poprzez wykonanie logiki dodawania edycji i usuwania postów asynchroniczne :)
komentarz 28 marca 2018 przez Bartess Gaduła (3,630 p.)
Asynchronicznie... czyli jak? Jakiś przykład?
komentarz 28 marca 2018 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Korzystasz z jakiegoś frameworka?
komentarz 28 marca 2018 przez Bartess Gaduła (3,630 p.)
Niestety jeszcze nie. Poległem na próbach :(.
komentarz 28 marca 2018 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Nic nie szkodzi. Musisz jakby stworzyć plik do którego jest dostęp tylko postem, i on zareaguje na dane które wyślesz ajaxem. Powiedzmy że jeśli jakiegoś rodzaju zabezpieczanie np. JWT oraz dane są poprawne to dodaje się nowy rekord do bazy. Na razie może pominąć kwestie zabezpieczeń dodasz potem jak zrozumiesz jak to ma działać. Jak chcesz mogę zrobić ci wieczorem mały przykład :)
komentarz 28 marca 2018 przez Bartess Gaduła (3,630 p.)
Byłbym ogromnie wdzięczny!
komentarz 28 marca 2018 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Jasne to wieczorem napisze na priv i wyśle ci mini przykład takiego Mini niby niby rest api :P

Bo teraz ciężko z czasem :)
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2018 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Polecam Blackfire.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 163 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2022 w C i C++ przez osobliwy nick Użytkownik (900 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 260 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2020 w Python przez Ignpie Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 116 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2017 w C# przez Paweł Romanoski Początkujący (320 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...