• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przekazywanie danych Laravel 5.5

Object Storage Arubacloud
0 głosów
616 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2018 w PHP przez Proth Początkujący (310 p.)

Witam

Mam stworzony projekt w Laravel-u, do home.blade.php przekazuję z PrController.php dane z jednej tabeli i wyświetlam je na ekranie. Do tych danych za pomocą listy wyboru dodaję parametr (nowa kolumna z tekstem) i chcę zapisać to do nowej tabeli, która została utworzona przy tworzeniu WyController.php. Czy wiecie może jak przekazać dane z pierwszej tabeli do drugiej wraz z dołączoną nową kolumną?

Proszę o jakąś podpowiedź smiley

komentarz 27 marca 2018 przez kemyyyt Bywalec (2,580 p.)
Czy mógłbyś opisać to jakoś lepiej ?
komentarz 27 marca 2018 przez Proth Początkujący (310 p.)
Nie bardzo wiem jak dokładniej to opisać...

Mam PrController, który wyświetla do widoku home dane z tabeli, do tej tabeli nic nie dopisujemy, są to dane, które apka ma przetworzyć i wynik wpisać do innej tabeli. Tabela ma dwie kolumny (Nazwa, opis).

Po wyświetleniu użytkownik widzi trzy kolumny (Nazwa, opis, listę rozwijalną, z której może wybrać odpowiednią kategorię [zamówić/wystarczający stan/ do likwidacji]. Jeśli użytkownik wybierze odpowiedni parametr, chciałbym zapisać to do nowej tabeli, która została utworzona wraz z WyController-em.

I w tym momencie nie wiem jak przepisać dane z pierwszej tabeli do drugiej wraz z parametrem z listy rozwijalnej.
komentarz 27 marca 2018 przez kemyyyt Bywalec (2,580 p.)
Rozumiem że masz:
-Tabel w bazie do której będziesz zapisywał
-Kontroler "WyController"  który posiada metodę POST która odbiera dane
-Model do tej tabli (lepsze oczywiście było by repozytorium)

Wystraczy ze przekierujesz posta z twojego formularza z widoku na  routa w  "WyController"

Kontroler odbierze dane utworzy nowy model i zapisze go w db
komentarz 28 marca 2018 przez Proth Początkujący (310 p.)

Tak wszystko mam, nawet parametr z listy <select> się zapisuje poprawnie do bazy, problem jest tylko z tym co muszę przepisać z pierwszej bazy do drugiej.

@foreach($pr as $products)
			<tr>
				<td">{{$products->nazwa}}</td>
				<td>{{$products->opis}}</td>
				<td> 
					<select name="status">
						<option value="Zamówić">Zamówić</option>
						<option value="Wystarczjący stan">Wystarczający stan</option>
						<option value="Do likwidacji">Do likwidacji</option>
					</select>
				</td>
			</tr>
@endforeach

Nie wiem jak do nowej bazy wpisać dane z poprzedniej bazy, czyli $products->nazwa i $products->opis. Tylko tego nie mogę wyciągnąć do zapisu.

komentarz 28 marca 2018 przez kemyyyt Bywalec (2,580 p.)
<td>{{ $porducts->nazwa }}</td>
<input type="hidden" name="product_name" value="{{ $products->nazwa }}">

Lub prześlij id tego elemetu i pobierz go z db ... 

komentarz 28 marca 2018 przez Proth Początkujący (310 p.)

Pomysł z <input ...> się spisał, ale wpisuje mi tylko ostatni wiersz frown.

Z pierwszej bazy wyświetlam pętlą, jak mam całość wypisaną, wtedy wybieram odpowiedni parametr z listy i klikam przycisk "zapisz do bazy", który przekazuje tylko ostatni rekord.

Przy rozwiązaniu z <input ...> nie jestem w stanie przekazać wszystkich pól na raz do bazy, tylko musiałbym robić to pojedynczo.

komentarz 29 marca 2018 przez kemyyyt Bywalec (2,580 p.)

Po prostu użyj takie formy spowoduje to ze parametry bedzie tablica 


<td>{{ $porducts->nazwa }}</td>
<input type="hidden" name="product_name[]" value="{{ $products->nazwa }}">

zmień name w inpucie z "product_name" na "product_name[]" nawiasy spowodują ze będzie to wysalane jako tablica oczywiście robisz tak z innym inputami 
P.S
poczytaj sobie o formach w html 

komentarz 29 marca 2018 przez Proth Początkujący (310 p.)
Dziękuję ci bardzo za pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 marca 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Tworzysz nową migracje o nazwie np.update_table_{nazwa_tabeli}  Schema::create zamień na Schema::update

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 511 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2018 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 974 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2018 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 288 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...