• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Politechnika Poznańska - studia zaoczne na wydziale informatyki

Object Storage Arubacloud
–1 głos
2,795 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez elszczepano Użytkownik (730 p.)
Witam. Chciałbym zapytać się czy ktoś z forumowiczów nie studiuje zaocznie na Politechnice Poznańskiej na wydziale informatyki? Jeśli tak to jakie wyniki matur byłyby konieczne, żeby mieć w miarę pewne miejsce na Informatyce na tym wydziale oraz czy ciężko jest się dostać? Byłbym wdzięczny jakby ktoś mi też powiedział co nieco o tej uczelni.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 25 marca 2018 przez elszczepano
 
Najlepsza
Wiele osób powie Ci, że programowania na studiach się nie nauczysz i teoretycznie majątrochę racji, co jak co ale branża IT to miejsce, gdzie można się dużo nauczyć samemu, a studia faktycznie nie są najlepszym źródłem nowych informacji.

Ja bym jednak spojrzał na problem z innej strony, co rzadko spotykam na tym forum. Zastanów się, czy na pewno informatyka to kierunek dla Ciebie? Programowania nauczysz się sam robiąc własne projekty i załapując się na staż/juiora itp. Ale może masz jakieś inne zainteresowania, niekoniecznie związane z IT? Może coś z elektroniki, fotografia, jakieś nauki humanistyczne itp. Pomyśl o studiach jako o jakimś rozdziale z życiu, czymś co sprawi Ci jakąś satysfakcję, radość itp.

Praca to zupełnie oddzielna bajka. Sam nie kończyłem kierunku związanego z IT, podobnie jak wielu moich znajomych. Zmienić branżę można zawsze. O studiach warto też pomyśleć trochę jak po prostu o ciekawym okresie w życiu. Ja studiowałem z dala od domu rodzinnego co w pewnym sensie wspominam dość miło, a wiele przyjaźni pozostało do dziś, jedne bardziej na stopie biznesowej, a inne typowo przyjacielskiej.

Także najpierw cofnij się o krok i pomyśl, czy na pewno informatyka, czy na pewno da Ci ona to czego oczekujesz? Jeśli tak, to oki, super, ale po prostu czasem warto zastanowić się i nieco inaczej spojrzeć na niektóre problemy. Mi pewnie łatwiej to pisać z perspektywy wielu lat po studiach i pracy w 2 różnych branżach :)
komentarz 25 marca 2018 przez elszczepano Użytkownik (730 p.)
Nie sposób się z tą wypowiedzią nie zgodzić. Generalnie poza szeroko pojętym IT zawsze interesowały mnie podróże, a podróże najlepiej odbywać, a nie się o nich uczyć. Moim marzeniem zawsze było połączenie podróży z pracą (programista zdalny podróżujący po świecie), także czas studiów + pracy byłby świetnym okresem zdobywania doświadczenia i kontaktów, które zaprocentowałyby w przyszłości. Mam jeszcze kilka innych dziedzin zainteresowań, jednakże na chwilę obecną nie mam co nawet startować na kierunki z nimi związane - po prostu nie jestem w stanie się tam dostać. Także ta informatyka jest chyba jedynym słusznym wyborem na chwilę obecną.
komentarz 25 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
No widzisz, już po chwili zastanowienia podałeś parę opcji :)

Jeśli będziesz przekonany do informatyki to jak najbardziej idź na nią, to studia jak każde inne, nie ma jednak nic gorszego niż trwać na studiach wbrew sobie... choć mam koleżankę, która nie dostała się na budownictwo jak ja i poszła na elektronikę (z tego co pamiętam to pozwoliła jej na to wysoka fizyka), z planem, że po semestrze się przeniesie... a życie potoczyło się tak, że 3 lata temu obroniła doktorat związany własnie z elektroniką i nadal pracuje na uczelni... i sama męczy młodych studentów :)

Także tak jak pisałem, na spokojnie pomyśl i podejmij sam słuszną dla siebie decyzję :)

A jeśli nadal będziesz związany z IT to do zobaczenia mam nadzieję na forum :)
+1 głos
odpowiedź 29 maja 2019 przez jelonek Nowicjusz (160 p.)
Cześć! I jak? Poszedłeś ostatecznie na informatykę zaocznie? Jeśli tak, to jakie były progi w rekrutacji na studia zaoczne? Podobne jak na dzienne? Też mam zamiar się tam wybrać.
komentarz 30 maja 2019 przez elszczepano Użytkownik (730 p.)
Niestety nie zdecydowałem sie na PP. Poszedłem natomiast na informatykę i ekonometrię na UEP i jeśli interesuje cię ten kierunek na tel uczelni to polecam. :)
–2 głosów
odpowiedź 25 marca 2018 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
edycja 25 marca 2018 przez Luna Cognita
Jebać studia stary, poważnie. W Polsce poziom "informatyki" na studiach mija się z celem, będą uczyć cie przestarzałych i w dzisiejszych czasach nie użytecznych już technologii jak np. turbo pascal albo jakieś chore figury w cpp itp które w życiu przydadzą Ci się tylko znać aby zaliczyć egzamin na studiach.. Na Twoim miejscu zamiast tracić czas, kasę, życie i chęci poszedłbym do firmy na staż/praktyki, więcej wiedzy praktycznej wyciągniesz i przy okazji coś zarobisz i dowiesz się z czym to się je. Dziś pracodawcy nie patrzą jakie studia skończyłeś tylko najważniejsze jest doświadczenie zawodowe, co zrobiłeś jaki program nad jakim projektem pracowałeś itp.. co potrafisz w praktyce. Myślisz że co jest cenniejsze dla pracodawcy, 3 lata studiowania gdzie na 3 roku uczą cię matematyki dyskretnej i jakiś starych technologii, czy 3 lata pracy zawodowej w firmie w której realnie robisz jakieś tickety, wiesz jak wygląda praca zespołowa itp?  Poznań to idealne miasto jest to drugie jak nie pierwsze w Polsce miasto rozwijające się pod kątem sektora IT, na pewno gdzieś się załapiesz.

Pozdro ;)
komentarz 25 marca 2018 przez elszczepano Użytkownik (730 p.)
I tak mam zamiar iść studiować zaocznie, a w tygodniu pracować/być na stażu. Na studia mam czas, środki i możliwości, więc chciałbym z tego skorzystać. Zaocznie i tak się studiuje w weekendy, a sporo firm w weekendy nie pracuje, więc studia z pracą idzie pogodzić.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,705 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 4,089 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 925 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...