• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja okienkowa - program

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
409 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2018 w C i C++ przez Lucash Nowicjusz (240 p.)
Cześć,

Chciałbym zacząć tworzyć aplikacje okienkowe ( trochę się już znudziłem programowaniem strukturalnym), poszukuję programu do rozpoczęcia zabawy z okienkami. Zależy mi na tym, aby program miał spore możliwości i obszerną dokumentację ( angielski/polski) + był darmowy lub na licencji jak Qt. Builder odpada, triale nie wchodzą w grę ponieważ dopiero się uczę.

Myślę o wybraniu jednej z tych:

- Qt

- wxWidgets.

Będę wdzięczny za ewentualne linki do dokumentacji polecanych aplikacji.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 25 marca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

 trochę się już znudziłem programowaniem strukturalnym)

Programowanie strukturalne nie ma żadnego powiązania z programowaniem okienek. Programy okienkowe możesz tworzyć zarówno strukturalnie, jak i obiektowo - też zależy to od tego, jaką bibliotekę stosujesz.

Jeżeli chcesz Qt, to bierz Qt z QtCreatorem. Dokumentację znajdziesz tutaj: http://doc.qt.io/

komentarz 25 marca 2018 przez Lucash Nowicjusz (240 p.)
Ok, wybrałem QT, niestety po instalacji mam problem - nie mogę stworzyć projektów ( coś takiego: brak narzędzi składowych), przy instalacji nie zmieniałem nic. Postanowiłem zainstalować jeszcze raz wybierając z listy wersje 5.10 wyświetliła się informacja że aplikacja zajmie ponad 30GB i tutaj pytanie czy to ma tyle ważyć, przy moim internecie ciężko będzie to pobrać na raz.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 319 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2018 w C i C++ przez delta_pavonis Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 602 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w C# przez rexar123499 Nowicjusz (180 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 253 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...