• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowości w ECMAScript

Object Storage Arubacloud
+10 głosów
436 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2018 w JavaScript przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Pewnie wiele osób już to czytała, ale dla pozostałych wrzucam ciekawy link Exploring ES2018 and ES2019, gdzie w prosty sposób opisane są nadchodzące zmiany, a raczej rozszerzenia ES. Nie jest to jeszcze skończony dokument, ale pozwala w jednym miejscu zapoznać się z paroma ciekawymi zmianami bez konieczności latania po GH :)

Nie ma raczej rewolucji jak przy ES5 -> ES6, ale jest kilka fajnych rzeczy, choćby w regexp, które od dawna było w JS nieco zaniedbane...

To tak też troszkę dla zakończenia panującego w sieci od dawna przekonania, że ES6 to super nowość :)

Życzę miłej lektury :)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 marca 2018 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Myślę, że ES6 stało się po prostu buzzwordem, jak HTML5, i oznacza każda nowość w JS.
komentarz 25 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
podobnie jak hasło CSS3 zawiera w sobie wszystko co nowe w css :)
0 głosów
odpowiedź 25 marca 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Ciekaw jestem kiedy będzie można tego swobodnie używać.
komentarz 25 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wszystko zależy od środowiska w jakim w danej chwili pracujesz, np. w node masz konkretna wersje i większą swobodę, podobnie np. w electron gdzie znasz wersje używanej przeglądarki. W przypadku jednak user browser to chyba z babelem się nie rozstaniemy jeśli chcemy korzystać z dobrodziejstw nowych ES i wczesnych stage.
0 głosów
odpowiedź 25 marca 2018 przez niezalogowany

Ja trzymam kciuki za optional chaining (swego czasu próbowałem zaimplenetować transpilator tej składni, ale zadanie mnie przerosło)

komentarz 25 marca 2018 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)

Fajny pomysł. Ja czekam na pipeline operator.

komentarz 25 marca 2018 przez niezalogowany

O! jest plugin do babela, muszę przetestować. Zawsze zaciągałem pipe/compose z ramdy

komentarz 25 marca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

@niezalogowany, pamietam ten post, nawet po odp commandera siedziałem trochę nad regexp ale w końcu się poddalem :)

komentarz 25 marca 2018 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Ja trzymam kciuki za smoosh… :v
komentarz 25 marca 2018 przez niezalogowany
@Comandeer, to już nawet nie jest śmieszne :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2022 w JavaScript przez KubaLaska Początkujący (350 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 915 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 130 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2020 w JavaScript przez maslokeeper01 Użytkownik (620 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...