• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dobór kolorów w stornie internetowej.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
393 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2018 w HTML i CSS przez SZYMII Użytkownik (510 p.)
edycja 25 marca 2018 przez SZYMII

Jestem w trakcie realizowania projektu strony internetowej, lecz niestety nie mam pomysłu na dobranie odpowiednich kolorów.

Przeglądałem internet w poszukiwaniu generatorów dobierających odpowiednie kolory, lecz większość z nich nie przypadła mi do gustu.

Jeśli ktoś z was podlinkował bym mi stronę pomagającą w moim problemie lub dał wskazówkę na dobór odpowiednich kolorów bardzo bym był wdzięczny. Mi osobiście podoba się strona "http://miroslawzelent.pl/".

Strona ma być stworzona na dowolny temat i być możliwa w przyszłości do rozbudowy, jeśli ktoś z was pomysł na tematykę strony z chęcią bym przeanalizował wasze propozycję. ( temat informatyka najlepiej)

Dla osób, które czytają naszą dyskusję, z miłą chęcią przeglądnę wasze pomysły, porady na temat doboru kolorów do strony internetowej i postaram się na nie odpowiedzieć.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
wybrane 25 marca 2018 przez SZYMII
 
Najlepsza

Kolor to bardzo ważna sprawa. Ale zależy od wielu rzeczy, a przede wszystkim od rodzaju, charakteru i tematyki strony. Dlatego na ten moment trudno wskazać jakiś konkretny kolor. Jeśli strona będzie zawierać kolorowe zdjęcia, to raczej jesteś skazany na czarne tło. Zawsze też pamiętaj, że najbardziej "fotogenicznym", przyjemnym kolorem na ekranach elektronicznych jest kolor niebieski (stąd wszystkie pulpity komputerów, tabletów, komórek są w tym kolorze).

Najładniejszym rozwiązaniem kolorystycznym, jakie tutaj widziałem na forum był projekt gry na Androida, który przedstawił jeden z kolegów. Jutro postaram się go odszukać.

To tylko tyle. Jak będziesz miał konkretny pomysł na stronę, możemy się zastanawiać dalej. 

komentarz 25 marca 2018 przez SZYMII Użytkownik (510 p.)
Projektem, którym pozostał w mojej pamięci jest " strona poradnikowa". Może to i głupi pomysł, lecz niecałe 2 tygodnie temu miałem za zadanie stworzyć witrynę internetową na temat grafiki komputerowej i nie wyszło to źle: http://ittech.5v.pl Poradniki miałby przedstawić tematykę egzaminów E12, E13 i E14. Myślę, że nie jest to bardzo ciężki temat do zrealizowania, ponieważ posiadam kilka dokumentów, prezentacji na ten temat, a strona i tak nie będzie poruszać wszystkich materiałów z tym związanych.
komentarz 25 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)

Nie wyszło to źle.

Jesteś b.skromny. Wyszło bardzo dobrze, przed chwilą oglądałem. Tutaj wszystko gra - jest we właściwych proporcjach, kolorach, właściwych zestawieniach kolorów, ładnym cieniowaniem (gdzie trzeba). Nic nie jest przeładowane, przefajnowane, przekolorowane. Kolorem posługujesz się b.świadomie i umiejętnie.

Tobie żaden konsultant ds.kolorów, czy grafiki strony nie jest potrzebny, bo doskonale nad tym panujesz (masz do tego zmysł).

komentarz 25 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
P.S. Gra, o której wczoraj wspominałem jest w temacie z dn..22.02.2018: "3 Balls - Gra logiczna Android i własna muzyka do gry". Znajdź w wyszukiwarce forum. (Kolory najlepiej widać wieczorem, przy oświetleniu elektrycznym.)
komentarz 25 marca 2018 przez SZYMII Użytkownik (510 p.)
edycja 27 marca 2018 przez SZYMII

Może ta skromność spowodowana jest tym, że jest to moja 2 strona wrzucona na serwer publiczny :D

A teraz do rzeczy, bardzo dziękuje za wyrażoną opinię. Słowa jakie do mnie zwróciłeś są dla takiej osoby jak ja bardzo motywujące i dają dużo kopa do działania. 

Postaram się zaprezentować wykonaną stronę tutaj na forum lub poniżej w komentarzu (prawdopodobnie po świętach). Wcześniej zaś przeglądnę kilka stron internetowych w poszukiwaniu inspiracji, ponieważ chcę zmienić trochę wygląd witryny aby nie była ona symetryczna co do poprzedniej.

Dla osób, które czytają naszą dyskusję, z miłą chęcią przeglądnę wasze pomysły, porady na temat doboru kolorów do strony internetowej i postaram się na nie odpowiedzieć.

komentarz 25 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Ponieważ tak się przypadkiem złożyło, że zajmujemy się podobną tematyką (w tym grafiką 2D i 3D), zobacz również naszą produkcję: www.enigma-open.pl
+1 głos
odpowiedź 25 marca 2018 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
Cześć. Z tych dwóch stron korzystam jeżeli chodzi o kolory.

http://fonty.pl/kolory.htm

https://material.io/guidelines/style/color.html

możę któraś się przyda i spodoba :)
komentarz 25 marca 2018 przez SZYMII Użytkownik (510 p.)
Obydwie strony posiadają przyjemne palety kolorów, więc z pewnością skorzystam z nich.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 243 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2017 w Grafika i multimedia przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 157 wizyt
pytanie zadane 31 października 2021 w HTML i CSS przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2017 w HTML i CSS przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...