• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wczytywac tekst z pliku?

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
302 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2018 w C i C++ przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Witam! Mam nastepujacy problem: musze napisac program ktory czyta z pliku dowolna ilosc linii tekstu(w zaleznosci od tego jaki tekst jest w pliku tekstowym). Problem wydaje sie blahy,jednak w Internecie nic nie moge sensownego znalezc na ten temat. Zupelnie nie wiem jak uzyc getline dla dowolnej ilosci wierszy

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 marca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Może po prostu spróbuj tak?

while (std::getline(file, line)) {
    //...
}

 

komentarz 24 marca 2018 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
juz to znalazlem,ale nie wiem jak tego uzyc.Nie rozumiem jednej rzeczy:jak w taki sposob mozna zapisac kilka wierszy tekstu skoro getline pobiera 1 linie z pliku i zapisuje do stringa line ktory jest de facto 1 linia
komentarz 24 marca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Co każdy obieg pętli w zmiennej line masz wartość kolejnej linii z pliku.
0 głosów
odpowiedź 24 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Niezbyt dokładnie przedstawiłeś zadanie. Bo jeśli cały tekst miałby być przeczytany i zapamiętany, to oprócz funkcji getline() musiałbyś użyć jednowymiarowej tablicy stringi, i tam pakować kolejne linie tekstu.
komentarz 24 marca 2018 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
W takim razie tlumacze o co chodzi: W pliku tekstowym umieszczamy dowolny tekst-obojetne czy bedzie to 1 linia czy 1000.Nastepnie trzeba wczytac ten tekst z pliku,jesli chodzi o wczytywanie to wiem jak sie to robi,jednak mam problem z poprawnym zastosowaniem getline w tym przypadku. Wczytanie 1 linii nie sprawia mi zadnych klopotow,ale nie wiem jak to zrobic dla wiekszej ilosci linii i w zasadzie dowolnej.Przypuszczam ze trzeba uzyc while(plik!=EOF),ale nie potrafie tego poprawnie wykonac
komentarz 24 marca 2018 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/Obsluga-plikow/305

Tutaj znalazlem rozwiazanie (na koncu strony),jednak nie rozumiem dlaczego program pobiera kilka wierszy skoro getline moze pobrac tylko 1 wiersz
komentarz 24 marca 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Nie rozumiesz bo nie widzisz while(...).
komentarz 24 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)

@xdmik23,

while( !plik.eof() );

 

komentarz 24 marca 2018 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)

dobra juz rozumiem,jednak to nie chodzilo o while smiley

komentarz 24 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Teraz ja nie rozumiem, bo zwykle się czyta właśnie przy pomocy pętli while().
–1 głos
odpowiedź 24 marca 2018 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Przeszukaj kanał pana Zelenta na YouTube, tam jest tutorial odczyt/zapis do pliku tekstowego.

 

https://www.youtube.com/watch?v=h2Taf16gQDI

Pozdrawiam :)
komentarz 24 marca 2018 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
to akurat potrafie zrobic,chodzi mi o wczytywanie kilku linii tekstu
komentarz 24 marca 2018 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)

@Luna Cognita, powtarzam po raz kolejny: w tym odcinku nie ma informacji dotyczacych mojego problemu!

komentarz 24 marca 2018 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Zrozumiałem za pierwszym razem, po co powtarzasz?
komentarz 24 marca 2018 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Przepraszam,dostalem powiadomienie tak jakby Twoj post zostal edytowany

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 517 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2022 w C i C++ przez onest Początkujący (250 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2022 w C i C++ przez london288 Nowicjusz (160 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...